Iphone Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır

İphone 6 Ses Var Görüntü Yok Sorunu ve Çözümü
Mayıs 2, 2017
Iphone iOS Güncelleme ve Geri Yükleme Hataları
Haziran 5, 2017
Tümü

Iphone Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır

Akıllı telefon teknolojisinin her geçen gün geliştirilmesi ile birlikte, elbette ki mobil cihaz üreticileri güncellemeler ile tüketicilerine destek olmaktadır. Her cihaz modelinin, kendine özgü bir yeni sürümü olurken, iphone cihazlarının da güncellenmesi, yeni özelliklerinin kullanımına imkân vermektedir. Sizlere bu yazımızda, iphone yazılım güncellemesi nasıl yapılır sorularınıza cevap vererek yardımcı olacağız.

Yazılım güncelleme işlemleri

Cihazınızı son sürüme güncellemek istediğinizde, 2 farklı seçenek sizlerin karşısına çıkacaktır. İlk olarak kablolu güncelleme ve bunun dışında da kablosuz olarak cihazınızın ayarlarından güncelleme işlemlerini yapabileceğini bilmeniz gerekiyor. Kablolu güncelleme yapmak isteyen kullanıcılar ise, bazı uygulamalara sahip olması gerekmektedir. İlk olarak, iTunes uygulamasını bilgisayarlarınıza kurmanız, kablolu güncelleme yapmanıza olanak sağlayacaktır. Aşağıda ki adımlar ile birlikte iTunes kablolu yazılım güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kablolu yazılım güncelleme

 • iTunes uygulamasının en son sürümünü bilgisayarınıza kurunuz
 • iTunes uygulaması ve mobil cihaz arasında ki bağlantıyı uygulama üzerinden kablolu bağlantı şeklinde kurunuz
 • Sonrasında ise; uygulama üzerinde bulunan ‘’ özet ‘’ butonu kullanılarak, güncellemeleri denetle seçeneği ile güncellemeleri alabilmeniz mümkündür.
 • Denetleme sonrası karşınıza çıkan güncellemeleri ‘’ indir ve güncelle ‘’ butonları kullanılarak yükleyebilirsiniz
 • Dikkat etmeniz gerekiyor ki, güncelleme için mobil cihazınızda yeterli alan oluşturulması gerekmektedir. Eğer ki, güncelleme için gerekli olan alan, mobil cihazınızda mevcut değil ise güncelleme işlemi gerçekleştirilmeyecektir.
 1. seçenek olarak, kablosuz iphone yazılım güncellemesi nasıl yapılır sorularınıza ise şu maddeler yardımcı olabilir.

Kablosuz yazılım güncelleme

 • Güncelleme esnasında, cihazınızın şarj bağlantısının olması güncelleme kalitesi için önemlidir
 • Sonrasında ise wi- fi bağlantısı kurulması gerekiyor
 • Cihazınızın genel ayarlar bölümünden; genel ve sonrasından da yazılım güncelleme butonları kullanılarak, güncellemeleri denetleyebilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz
 • Güncelleme işleminin eğer ki ilerleyen saatlerde, gece saatlerinde olmasını istiyorsanız, bunu ayarlar kısmından özellikle tercih edebilir, cihazınızı şarja bağladınız an güncellemeler denetlenerek otomatik olarak yüklenecektir.
 • Ebette ki yine güncelleme için yeteri cihaz kullanılabilir alanının olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

Firmamız, bu kapsamda sizlere hizmet verirken, yazılım güncelleme sorunları ya da iPhone cihazlarında her hangi bir teknik arızası olması durumunda, teknik hizmet desteği vermektedir. Gerekli detayları, bizler ile görüşerek, cihazlarınızda yer alan sorunlardan kısa sürede kalite ve çözüm odaklı kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir