İPHONE TELEFONUM SUYA DÜŞTÜ NE YAPMALIYIM?

İPAD MİNİ ŞARJ SORUNU NEDEN OLUR VE NASIL ÇÖZÜLÜR
Nisan 10, 2017
Tümü

İPHONE TELEFONUM SUYA DÜŞTÜ NE YAPMALIYIM?

Hemen hemen tüm elektronik alet kullanıcılarının başına gelebilecek bu durum kullanıcıları en fazla sıkıntıya düşüren aksaklıklardan birisidir. Suya düşmüş olan teknolojik aletlerin nasıl yeniden aktif hale getirilebileceği ve çalıştırılabileceği konularında pek çok görüş mevcuttur. Ancak bunlardan en ilginç olanı suya düşen iphone’u pirinç içerisinde bekletmektir. Bu çözüm her ne kadar kulağa ilginç geliyor olsa da kimi kullanıcılar işe yaradığından bahsetmektedirler. Kulağa ilginç ya da bir şehir efsanesiymiş gibi geliyor olsa da denemek hiçbir şey kaybettirmeyecektir.

İlk olarak suya düşen cihazınızı, kısa süre içerisinde suyun içerisinden çıkartarak hemen kapalı konuma getirmelisiniz. Suyun içerisinden çıkartmış olduğunuz İphone’u en kısa süre içerisinde kapatmak devrelerinin sağlam kalabilmesi için önemlidir. Böylelikle cihazı kısa devre yapmaktan da korumuş olacaksınız. Ancak suya düşmüş olan cihazınız kapalı durumda ise kesinlikle açmamalısınız aksi takdirde devrelerine büyük zarar verebilirsiniz.

Cihazınızın kapanmasının ardından Sim kartını yuvasından çıkararak işe devam etmelisiniz. Bu bölümden eğer İphone içerisinde su birikmiş ise boşaltma olanağı bulabileceksiniz. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra silme bir şekilde pirinç ile doldurulmuş olan pirinç kavanozunun içerisine iphone’u yerleştirebilirsiniz. Bu aşamada kavanoz yerine bir poşette kullanabilirsiniz. Bu adımda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cihazın hava ile temasının kesilmesi ve her noktanın pirinç ile kaplı olmasıdır.

Pirincin nemi ve suyu absorbe edebilme özelliğinden tam anlamı ile yararlanabilmek için bu adım en önemli noktadır. Bu adımı en iyi şekilde yerine getirmeniz cihazınızın zarar görmeden kurtulmasını sağlayacaktır. İphone’u pirinç dolu kavanoz ya da poşet içerisinde hiç ağzını açmadan ve hiç çıkartmadan 2 ya da 3 gün boyunca muhafaza etmelisiniz. Böylelikle pirinç iphoe’da ki suyu, nemi emecektir. Böylelikle cihazınızda tekrar çalışma olanağı bulacaktır.

Ancak unutulmamalıdır ki bu yöntem yüzde yüz işe yarayan bir yöntem olarak görülmemeli ancak denemekten de kaçınılmamalıdır. Eğer cihazınız çalışmaz ile iphone hakkında firmamız ile iletişime geçebilir ve servis hizmetleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir