IPhone Kapandı Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

İPHONE AÇILMIYOR EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR SORUNU VE ÇÖZÜMÜ
Nisan 24, 2017
İphone, İpad veya İpod Dokunmatik Sorunları ve Çözümü
Nisan 30, 2017
Tümü

IPhone Kapandı Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Iphone akıllı telefonunuz kapandı ancak güç düğmesine basmanıza rağmen açılmıyor sorunu ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz bulunmakta ya da bu sorunu yaşamaktasınız. Sadece Iphone açılmama değil, düğmelere basıldığında herhangi bir tepki vermiyor, ekran donup kalıyor sorunsalı da söz konusu olabilir. Tüm bu durumları göz önüne aldığınızda karşılaşmış olduğunuz soruna göre farklı çözüm yolları bulunmaktadır.

Akıllı telefonunuzun ekranında herhangi bir görüntü yok ya da görüntü donmuş ise, cep telefonunu yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Iphone akıllı telefonunuzu kapanmaya zorlamak ve yeniden açılmasını sağlamak telefonunuzun içerisinde yer alan verilerin kaybedilmesine sebebiyet vermez. Cep telefonunuzun ekranı siyah ancak düğmeler yanıt vermiyor ise ve güç düğmesi ile cihazınızı açıp kapatamıyorsanız Iphone 6S akıllı telefonlar için güç düğmesi ve ekran düğmesine ekranda Apple logosunu görünceye kadar basılı tutabilir, Iphone 7 ve üstü modelleri için ise uyut/uyandır düğmesi ile ses kısma düğmesine yine ekranda Apple logosunu görünceye kadar basılı tutularak cihazın kapatılıp açılması sağlanabilir.

Her iki düğmeye birden basılı tutma işlemi yaklaşık olarak 10 – 15 saniye civarlarında sürmektedir. Tüm bu işlemleri denediniz ancak hala cihazınızda ki sorunu gideremediyseniz eğer, Iphone cihazınızı orijinal şarj aleti ile birlikte şarja takarak yaklaşık 1 – 1,5 saat şarj olmasını sağlayın. Ancak şarja taktığınız bu zaman içerisinde telefonunuzda şarj olma ibaresini görüyor olmanız gerekmektedir. Bu süre içerisinde şarj olduğuna dair ekranı görmezseniz eğer USB kablosunu kullanmak sureti ile bilgisayardan şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Eğer yine şarj etmiyor ise cihazınız farklı şarj aleti ve adaptörlerini denemenizde yarar vardır. Kullanmış olduğunuz şarj aletinin sağlam ve hasar görmemiş olduğundan emin olmalısınız.

Yukarıda adım adım sayılan tüm çözüm yollarını denemiş olmanıza rağmen halen Iphone açamıyor ve ya ekran görüntüsü gelmiyor ise cihazınızda donanımsal bir sorun ile karşı karşıya olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Cihazınızda karşılaşmış olduğunuz hem donanımsal hem de yazılımsal her türlü sorun için firmamız teknik servisinden hizmet alabilir, tüm sorun ve sorularınız için Iphone teknik servisimize danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir