İphone, İpad veya İpod Dokunmatik Sorunları ve Çözümü

IPhone Kapandı Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?
Nisan 30, 2017
İPHONE HAFIZA BOYUTUNU 128 GB SEVİYESİNE ARTTIRMA
Nisan 30, 2017
Tümü

İphone, İpad veya İpod Dokunmatik Sorunları ve Çözümü

iPhone, İpad veya İpod cihazlarınızın ekranlarında nadir olarak da olsa dokunmaya tepki vermeyebilmektedir. Dokunmatik ekranın dokunmaya tepki vermemesi durumunda bu durumu ortadan kaldırmak için izlenecek olan çözüm yolları kısıtlı olsa da kimi zaman bu yöntemler sorunun çözümünde etkili olabilmekte ve sorunun giderilmesini sağlayabilmektedir. Phone, İpad veya İpod cihazlarınızın ekranlarının tamamı değil de ekranın bir kısmı dokunmaya yanıt vermiyor ise, yanıt vermeyen bölümü tespit etmek ilk adımı oluşturmaktadır. Ekranın hangi bölgesinin dokunmatiğinde sorun olduğu çözümleyebilmek için uygulamalardan birini açarak işlevselliğini yitiren noktayı tespit edebilirsiniz ki bunun için en iyi uygulama harita uygulamasıdır. Phone, İpad veya İpod cihazlarınızın ekranında her bölgesine yayılan harita uygulaması sayesinde ekrandaki sorunlu bölgenin tespitini sağlayabilirsiniz. Eğer harita uygulamasında ekran üzerinde herhangi bir sorun ile karşılaşmadan kullanım sağlayabiliyorsanız ekranda bir sorun olmadığının göstergesi olarak değerlendirilmeli, ekran sorunun kullanılan uygulama ile bağlantısı olduğu anlaşılmalıdır.  Ancak, uygulama kullanım sırasında ekranın belirli bölgelerinde dokunmatik işlev göstermiyor ise deneyeceğiniz birkaç yöntem daha bulunmaktadır. Bu yöntemleri sıralayacak olursak eğer;

  • Phone, İpad veya İpod cihazlarınıza kırılmaz ekran taktıysanız bu ekranı çıkartarak tekrar deneyin.
  • Phone, İpad veya İpod cihazlarınızı eğer yeni aldıysanız ve ekran üzerinde yer alan koruyucuyu çıkarmayı unutmuş olabilirsiniz.
  • Phone, İpad veya İpod cihazlarınızın ekranını gerekli malzemeler ile temizleyin.
  • Phone, İpad veya İpod cihazlarınızı kullanırken ıslak, kremli ya da eldiven ile kullanmamalısınız.
  • Phone, İpad veya İpod cihazlarınızın ekranlarında koruma amaçlı bir bir kılıf bulunuyor ise bu kılıfı çıkartmayı deneyebilirsiniz.
  • Phone, İpad veya İpod cihazlarınızın ekranlarını halen dokunmaya yanıt vermiyor ise cihazı tekrar kapatıp açmayı denemelisiniz.

Tüm bunları denediniz ancak halen Phone, İpad veya İpod cihazlarınızın ekranları dokunmatiğe cevap vermiyor ve ekranı işlevselliğini yerine getirmiyor ise bu durumda firmamız teknik servisi ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Phone, İpad veya İpod cihazlarınızın ekranlarında dokunmatik sorunları için teknik servis hizmeti firmamızdan destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx