Iphone iOS Güncelleme ve Geri Yükleme Hataları

Iphone Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır
Haziran 5, 2017
iPhone 6s ve 6s plus Hata Kodu 4013
Haziran 5, 2017
Tümü

Iphone iOS Güncelleme ve Geri Yükleme Hataları

Telefon teknolojisi, her geçen yıl kendini geliştirmeye devam ederken, elbette ki akıllı telefonlar çok geniş bir kitle ile birlikte kullanım imkânı sunmaktadır. Böylelikle cihazlarda kullanılan işletim sistemleri, her daim güncellenmeli ve yeni özelliklerden faydalanılmalıdır.

Kullanılan cihaz, belirlenmiş dönemler ile yazılım güncellemelerine ihtiyaç duymaktadır. Cihaz üreticileri, bu güncellemeler ile birlikte en yeni özelliklerini tüketicilerine sunarken, iOS işletim sistemlerine sahip olan iphone model cihazlarda da her daim yeni özellikler kullanıma imkân vermektedir. Sizlere bu yazımızda, Iphone iOS güncelleme ve geri yükleme hataları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Güncelleme de genel sorunlar

Aslında genel olarak, güncelleme alınamaması ve yapılması gereken güncellemenin tamamlanmamasında bir takım genel sorunlar mevcuttur. Ortak sebepler pek çok zaman aynı olurken, bunlardan bazıları ise aşağıda ki gibi sıralanabilir.

  • Güncelleme için yeterli alan bulunmaması
  • Güncelleme işlemlerinin normalden uzun vakit alması
  • Güncelleme yapılırken, sunucu ile bağlantının kopması
  • Son olarak da gayet normal olarak; güncellemenin tamamlanmama gibi sorunları meydana gelmektedir.

Cihazınızı şarja takın

Genel olarak güncelleme işlemlerinde sorun yaşayan kişilerin, cihazın şarj yüzdesinden kaynaklanıyor olması göz önündedir. Güncellemelerin tam olarak tamamlanması ve sonlandırılması için, cihazınız güç kablosuna bağlı olması gerekmektedir. Böylelikle güncelleme işlemleri daha kaliteli ve sağlıklı olacaktır.

Yeterli depo alanı

Güncellemelerin denetlenmesi ve yüklenmesi için cihaz içerisinde kullanılabilir kapasitenin olması gerekmektedir. Örnek olarak; 2.04 GB bir güncelleme mevcut ise; bu durumda cihaz da en az 2.04 GB kadar boş alanın olması gerekir. Bu durumda, cihazda mevcut alan kadar yer açılması gerekecektir.

Güncellenmenin yavaş yüklenmesi

                Eğer ki; Iphone iOS güncelleme ve geri yükleme hataları arasında, güncelleme işlemlerinin çok uzun sürdüğü yer alıyorsa, internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda var. Genel olarak güncelleme işlemleri, interneti oldukça meşgul etmesinden dolayı, beraberinde indirilen başka bir uygulama olması dahilinde, işlemler daha yavaş ilerleyecektir. Bu durumda da bir hayli vakit alması normal karşılanır. İnternet bağlantınızı kontrol ederek, tekrar güncellemeleri denetle ve yükle işlemlerini yapabilirsiniz. Halen sorunlar devam ediyorsa, teknik ekibimiz ile iletişime geçebilir, tüm iPhone cihazları hakkında teknik servis desteği alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir