İPHONE AÇILMIYOR EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

İPAD MİNİ ŞARJ SORUNU NEDEN OLUR VE NASIL ÇÖZÜLÜR
Nisan 10, 2017
IPhone Kapandı Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?
Nisan 30, 2017
Tümü

İPHONE AÇILMIYOR EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

İphone cep telefonunuzun ekran kararması ya da ekran görüntüsünün aniden gitmesi arızası kullanıcılar arasında ne yazık ki sıklıkla karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekran görüntüsünün olmaması ile birlikte ekran görüntüsünün donması da zaman zaman söz konusu olabilmektedir. Telefonda ses var ancak görüntü yok ya da görüntü donma sorunsalında tam olarak sorunun kaynağı bilinmese de eğer bahsettiğimiz bu sorunlar donanımsal bir arıza yok ise birkaç adımda oldukça kolay bir şekilde çözümleme şansınız mevcuttur.

İphone açık ancak ekranda görüntü yok, bir başka telefonu kullanarak arama gerçekleştirdiğinizde telefon çalıyor ancak ekrana herhangi bir görüntü gelmiyor ise bu yolda deneyebileceğiniz birkaç adım mevcuttur. İlk olarak telefonunuzu orijinal şarj aleti ile şarja takabilirsiniz. Bu esnada cihazınızın şarj olup olmadığını da kontrol edin. Bir süre telefonunuzu bu durumda bekleyin. Kimi iphone kullanıcıları cihazlarını şarja taktıklarında ekran görüntüsünün geri geldiğini bildirmektedir. Eğer bu yol işe yaramadı ise bir başka yol da cihazınıza reset atmaktır.

Telefonun uyut/uyandır tuşu ile beraber hоme tuşuna basılı tutarak bekliyoruz. Bu bekleme süresi yаklаşık olarak 30 saniyedir. Ardından uуut/uуandır tuşuna basmayı bırakarak elіmіnіzі tuştan çekiyoruz ancak homе tuşuna basılı tutmaya ise devam ediyoruz. Ekrana apple logosu geldiğince yaptığımız bu işlem sonucunda cihazın içerisinde yer alan verileri kaybetmeden telefon kendisini yeniden başlatıyor. Çoğu kullanıcı bu çözüm yolunun telefonun ekran görüntüsünün geri gelmesi konusunda sorunu ortadan kaldırdığını söylemektedir. Yapmış olduğumuz іşlem sırasında itunеs’е bağlantı resmi belirebilir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız telefonunuzu açma/kapama düğmesini kullanarak kapatın 5 – 10 saniye bekledikten sonra telefonunuzu tekrar açın.

Yukarıda belirttiğimiz çözüm yolları donanımsal olmayan ekran kararması bir diğer deyimle ekran görüntüsünün gelmemesi durumlarında uygulandığında sonuç vermektedir. Ancak telefonunuzda eğer donanımsal bir sorundan kaynaklı olarak ekran görüntüsünün gelmemesi durumu söz konusu ise firmamızdan bu konuda daha detaylı bilgi alabilir, iphone ekran görüntüsünün gelmemesi sorunu için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx