iPhone 8 Wi-fi Sorunu (az çekiyor – wi-fi aktif olmuyor)

iPhone 8 Suya Düştü Çalışmıyor
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Dokunmatik Çalışmıyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Wi-fi Sorunu (az çekiyor – wi-fi aktif olmuyor)

iPhone 8 kullanıcılarının ortak şikayetlerinden biri de Wi-Fi bağlantısı sorunudur. Onca  para ödeyerek modeme bağlanamamak ve elinizde var olan telefonun bir çok özelliğinden yararlanamamak oldukça can sıkıcı bir konu elbette. Sayısı oldukça fazla olan bir çok kullanıcı da  bu durumdan şikayet ederken  Apple’ ise çözüm konusunda şimdilik çaresiz kalmış gibi görünüyor.  Yaşanan bu durumun üzerine OS X Yosemite’i indirerek kullanan iphone sahipleri, bu yeni işletim sistemininse kablosuz bağlantıyı bozduğunu belirtmekte.  Sonuç olarak  Apple bu sorunu resmi olarak kabul etse de bu konuda hala daha  bir açıklama yapmadı.

Aynı problem, iOS da da yaşanıyor.

 

17 Eylül tarihinde yapılan iOS 8 güncellemesiyle  yine kullanıcılar telefonlarını kablosuz ağa bağlayamamaktan şikayet etimişti. Yanı sıra geçtiğimiz günlerde  iOS 8.1.3 güncellemesini yapılsa da halen daha Wi-Fi sorununun çözülemiyor. Dolayısıyla da bir çok kullanıcı ; iPhone 6 wi-fi az çekiyor, iPhone wi-fi görmüyor, Telefonum wi-fi bağlanmıyor, iPhone 6swi-fi uzağı çekmiyor, iPhone wi-fi anteni arızalı, iPhone wi-fi ağlarını görmüyor gibi şikayetler yağıyor. İşte bu arızanın olası nedenlerinden biri  wi-fi anten arızasıdır.

 

Wifi anten arızası neden yaşanır? 

Bu nun sebebi  2 şekilde açıklanabilir

1 – Kasa darbesi

2 – telefonun daha önce gördüğü tamir olasılığı.

Şayet telefonunuzu yere düşürerek darbe yarattıysanız, anteni zarar görmüş olabilir. Anten telefon kasasıın üst kısmında yer alır.  Böyle bir durumda arıza tespiti yapılarak  anten değişimyle sorun giderilir. Bu konudaki diğer bir sorunsa cihazın daha önce tamir görüp görmediğidir. Önceden kasa değişimi yaptırılmış olan iPhone’larda bu tarz  problemlerle karşılaşma ihtimali yüksektir. Özensiz servis işlemlerinde,  kasa değişimlerinde telefon antenler zarar görebilmektedir.  Aynı şekilde bozuk anten değiştirilir ve problem giderilir.

Son olarak da Wi-fi azçekme sorunlarında  gps / şebeke hattında sinyal düşüklüğü yaşanabilir. Wifi problemi; iPhone 7, 6 ve 8 lerdede görülebilmektedir. Arızanın çözümü için firmamızla görüşebilirsiniz, sizde bu tarz bir arızayla karşılaştıysanız arızanın giderilmesi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx