iPhone 8 Şarj Hızlı Bitiyor
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Wi-fi Sorunu (az çekiyor – wi-fi aktif olmuyor)
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Suya Düştü Çalışmıyor

 

Tüm dünya olarak Apple’a karşı büyük bir zaafımızın olduğu yatsınılmaz gerçeklerden. Telefon cihazlarımızı ne kadar dikkatle, özene – bezene kullansak da kimi zamanlarda da kazalar yaşanmıyor değil. Denize, havuza yani suya düşen İphoneler oldukça can sıkıcı durumlar yaratabiliyor. Şayet siz de bu gibi bir durumla karşılaştıysanız,  işte telefonunuzu kullanmak için yapabileceklerinizi aşağıda sıraladık.

Öncelikle telefonunuzu sudan çıkarın ve hemen kapatın ardından içinden hattınızı çıkartın kuru ve yumuşak bir bez , havlu yardımıyla iPhone’u iyice kurulayın. Derin bir kabın içine ağzına kadar pirinç doldurun ve iPhone’uunuzu pirinç dolu bu kabın içine içine gömün. Telefonunuzu bu şekilde 2 – 3 gün kadar pirinç dolu kapta bekletin.

3 Gün geçtikten  sonra telefonunuzu  pirincin içinden çıkarın ve ardından home tuşunu ve açma kapama tuşunun  durumunu inceleyin. Şayet bu tuşlara bastığınızda beklenmedik  birşeyler olduğunu görüyorsanız telefonu  tekrar pirincin içine gömün 3 gün dahabu şekilde  bekletin

Suya düşen İphonlere  pirince yatırılır çünkü pirinç  suya düşmüş cihazınız  içerisindeki suyu emer. Böylelikle de  iPhone’un içi ve dışı tamamen kurur. Eğer tam olarak kurumadığında cihazı açmaya çalışırsanız telefonunuz kısa devre yapabilir ve sonsuza dek kullanım dışı olur.

Bunun yerine suya düşen telefonunuzu  içinde 4 – 5 det silica (yen alınan ayakkabı kutularında bulunan paketlenmiş özel toz)  bulunan bir kutuya koyarak, 2 gün bu şekilde ağzı kapalı bekletin.

Yapmamanız Gerekenler

Kesinlikle saç kurutma makinesi kullanmamalısınız. Telefonunuzun devrelerini  bozarsınız.

Kesinlikle elektrikli süpürge kullanayın bu kez de telefonunuzun dokunmatiğini bozabilirsiniz.

Telefonunuz kurumadan kesinlikle açmaya kalkmayın yoksa  kısa devre olur.

Suya düşen telefonunuzu kesinlikle sarsmayın, sallamayın ya da flemeyin bu eyleminizle suyun daha derinlere kaçmasını sağlayabilirsiniz.

Şayet bunların tümünü yaptıltan sonra hala daha telefonunuz düzelmediyse teknik servise götürerek servise bırakmalısınız. Suya düşen iphonene yazık ki  garanti kapsamına girmez Birçok kişi bu sorunun cevabını merak etse de iPhone veya iPad gibi cihazlar suyla temas ettiğinde garanti kapsamı sonlanmaktadır. Arızanın çözümü için firmamızla görüşebilir, sizde bu tarz bir arızayla karşılaştıysanız arızanın giderilmesi için telefonunuzu servisimize getirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir