iPhone 8 Açılmıyor
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Suya Düştü Çalışmıyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Şarj Hızlı Bitiyor

 

Yüksek hafızalı teknolojik ürünler, uzun ömürlü pil her ne kadar kullanıcıların önceliklerinden olsa da Apple’ın son güncellemesi olan iOS 11’in pil ömrüne etkisi kullanıcılar tarafından pek de onay almadı. Bunun nedeniyse  kısa ve elverişsiz  şarj imkanı vermesi. Yakın zamanlarda Apple ürünleriyle ilgili bir forumda bir anket düzenlendi ve bu ankette ortaya çıkan sonuç şöyle. Katılımcıların %70’in pil ömrünün önceki serilere göre daha kullanışsız ve kısa ömürlü olduğu yönünde. İnıvasyona uğrayacak olan iOS 11 güncellemesi ile bu sorun ortadan kalkacak söylenileri mevcutsa da kimi uzmanlar iOS 10’da pil ömrünün geri gelmeyeceği yargısında bulunuyor.

İşte mevcut telefonlarınızın pil ömrünü uzatacak ipuçlarıysa aşağıda.

1 – Öncelikle telefonunuzdaki en çok şarj tüketen uygulamayı saptayın. Bunu nasıl bulacaksınız? = ayarlar -Pil yönlendirmesini takip ederek çıkacak olan listeye ulaşın.  Burada uygulamalarda  son 24 saat ve son 7 günlük güç tüketim miktarlarını görebilirsiniz. Böylelikle sizin en çok kullandığınız ve pilinizi yiyen uygulamayı seçerek kapatabilirsiniz.

2 – Telefonunuzda yer alan düşük güç modu, minimum şarjınız %20’den aşağı düştüğünde devreye girebilir. Düşük güç modu aktivasyonu için ayarlar ve Pil adımlarını takip edebilirsiniz.

3 – Ekran parlaklığı ve ekranın açık kalması da pil ömrünü çabuk yüyen unsurlardır. Bu güç tüketimini minimalize etmek için telefonunuzun otomatik kilit süresini azaltın.

4 – Kullanmadığınız bazı uygulamalar kullanılmadığında dahi konumunuzu takip eder ve bu da aşırı  pil tüketir. Bu özelliği devre dışı bırakmalısınız.

5 – E-posta hesaplarında  anında iletim yönetimi: Elektronik postalarınızı 2 yöntemi kullanarak yönetebilirsiniz.

a)Push =anlık kontrol etme ve indirme

b)Fetch= 15 dakikada bir kontrol ve indirme imkanı tanır bu yüzden Fetch seçeneği daha az batarya tüketecektir.

6 – Otomatik parlaklık: ekran parlaklığı gerekli olduğundan telefonunuz aşırı pil tüketecektir. Otomatik parlaklık ayarı bulunduğunu ortam ışığına göre parlaklık verir.

7 – Otomatik yenilemeyi kullanımı: hemen hemen tüm uygulamalar otomatik olarak yenileniyor ve içeriklerse güncellenmektedir. Ayarlar- Genel- Arka Planda uygulama yenilemeadımlarını sayesinde bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx