iPhone 8 Plus Suya Düştü Açılmıyor

iPhone 8 Plus Şarj Hızlı Bitiyor
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Plus Wi-fi Sorunu (az çekiyor – wi-fi aktif olmuyor)
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Plus Suya Düştü Açılmıyor

Her birimiz  Apple ve buna bağlı olarak da İphone ürünlerini severek beyenerek hatta büyük bir hayranlıkla kullanıyoruz.  Hatta o kadar hayranıyız ki marka çıkmadan bir gün öncesinden mağaza önünde kuyruklar oluşuyor. Ama bu kadar pahalı bir ürün olmasına rağmen insanlar olarak kimi zaman dikkatsizlikler göstererek İphone marka telefonlarımızı havuza, denize yani suya düşürebiliyoruz.

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım?

öncelikle paniklemeyin ve telefonunuzu hemen sudan çıkarın ve sudan çıkarır çıkarmazda anına kapatın. Ardından içinden hattınızı alın,elnize kuru ve havlu türünde yumuşakça bir bez alın ve telefonunuzu baştan aşağı sabırla kurulamaya çalşın. Büyük cam bir kase ya da plastik bir kap alın ve ağzına kadar çiğ pirinçle doldurun. Şimdi iphone’nizi hiç görünmeyecek şeklilde bu kaptaki pirinçlerin içine daldırın. Bu şekilde telefonunuzu minimum 2 -3 gün pirinçlerin içinde bekletin.  Bu eşkilde 3 gün geçtikten sonra  iPhone’u pirincin içinden çıkarın. Arından home tuşunu ve açma kapama tuşunu inceleyin. Bu tuşlara bastığınızda her zamankinden farklı şeyler gelişiyorsa telefonunuzu yeniden pirincin içine yatırın ve 2 -3 gün daha bekleyin.

Suya düşmüş olan telefonu pirince yatırıoruz çünkü pirinç suya düşmüş olan cihazınızın içindeki suyu tamamen emebiliyor. Böylelikle de iPhone telefonlar tamamen kuruyabiliyor. Tamamen kurumayan bir İphone cihazını açmaya çalışıtığınızda telefonunuz kısa devre yapabilir böylelkle telefonunuzu tamamen kaybedebilirsiniz. Bu yüzden çalıştırmadan önce tamamen kuruduğundan emin olmalısınız.

İkinci Çözüm

Diğer bir telefon kurutma yöntemi de şöyle . iPhone’yi silikalarla dolu  bir kutuya koyuyor ve bu şekilde 2 gün bekletiyorsunuz. Hatta hu yöntemin  pirinçten daha etkili olduğu söylenmekte.  Silica neddir diye soracak olursanız da yeni aldığınız ayakkabı kutularınd ayakkabının yanında yer alan nem emen toz unsur. Silica yı ayakkabıcılardan edinebilirsiniz.

Bunlara Dikkat!

Telefonunuz suya düştüyse; asla saç kurutma makinesi, elektrik süpürgesi gibi aletlerle onu kurutmaya yeltenmeyin zira devresini ve dokunmatiğini bozabilirsiniz. Aynı zamanda üflemeniz, sarmanız ve sallamanız da sakıncalı durumlardandır. Tüm bunları yaptınız ve yine de telefonunuz düzelmiyorsa telefonunuzu servisimize getirerek tamirini yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx