iPhone 8 Plus Açılmıyor
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Plus Suya Düştü Açılmıyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Plus Şarj Hızlı Bitiyor

iPhone markası hem dünyada hem de ülkemizde en çok sevilen ve tutulan telefon markası olsa da logosuna yakışmayacak olan durumlar da yaşatmıyor değil. Örneğin bu konuda İphone 8 ve X tüm kullanıcıları tarafından büyük bir umutla beklenirken batarya ile ilgili olarak hayal kırıklıkları yaşatmadı değil. iOS güncellemesi yakın amanda kullanıcılara sunulurken, iPhone 8 ve iPhone X modelleri de büyük sükseyle su yüzüne çıktı. Ama bu durum diğer yeni işletim sisteminin yüklendiği eski ve yeni iPhone modellerinde yaşanan bataryayla ilgili sorunların önüne geçemedi.

Evet, belki yeni işletim sistemi yeni özellikleriyle geldi ama eski iPhone modellerinde şarjlar hala çabuk bitiyor. Peki iOS 11’i bataryanız için nasıl etkili biçimde kullanabilirsiniz? Özellikle de iPhone 8 ve iPhone X öncesi Apple telefonunuz varsa.

iPhone telefonlar bataryayı en çok tüketen tüm uygulamaların her zaman listesini yapar.  Bu listeyi  görmek ve için Ayarlar > Pil modunu seçin. Burada son 1 gün ve 1 hafta boyu maksimum tüketim yapan uygulamaları göreceksiniz.

Yine sağ köşede bulunan küçük saat resmine tıkladığınızda uygulamalara göre  zaman diliminde ekran ve arkaplanda ne sürede çalıştığına bakın. Böylelikle fazla batarya harcayan uygulamaları ayıklayabilirsiniz.

Ekran Parlaklığını Seviyesi

Telefonlarda en çok batarya tüketimi ekran yüzünden oluşur.  Kontrol merkezini kaydırırın ve  ekranın parlaklığını düşürün.

Yanı sıra ‘otomatik parlaklık’ özelliğini aktifleştirin ve telefon ortam ışığına göre ışığı otomatik olarak kısabilsin.  Uygulamak için  iOS 11’de menü yolu değişti ve Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik adımlarıyla bu işlemi yapabilirsiniz.

Minimum  Fener Işığı Kullanımı

Ekran kadar el feneri özelliği de bataryaları çabucak tüketebiliyor. iOS 11’la el feneri konusunda dört parlaklık seviyesi güncellendi. Telefonunuzun fenerini sık sık kullanıyorsanız şayet, en düşük ayarları seçebilirsiniz. Kontrol Merkezi ya da 3D Touch adımlarından fener parlaklığpını ayarlayabilirsiniz. Yine  Düşük güç modunu kullanarak da telefobnunuzun şarj ömrünü uzatabilirsiniz. Telefonunuzla ilgili olarak; donma, açılamama, batarya sorunları, darbe, su alma, düşme Wifi ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlarla ilgili olarak servisimizi seçerek telefon tamirlerinizi etkin ve kaliteli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx