iPhone 8 Plus 9 Hatası Çözümü
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Elmada Kalıyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Plus Itunes Modda Kaldı

Kimi zamanlar sahip olduğumuz iPhone cihazımız farklı sebeplerden kilitlenerek açma sorunu yaşatabilmekte. Bu gibi  durumlarda ana menü de yer alan açma kapama düğmelerine aynı zamanda basarak bu sorunu giderebiliriz. Ama kimi durumlarda sorun daha farklı ve büyük olabilir.

 

Bu gibi ağır sorunlarda restore işlemi bile yapamıyorrsak şayet  iTunes cihazımızı algılamıyor demektir. Böyle bi rdurumla karşılaştığınızda öncelikle cihazı  iTunes – kurtarma moduna almalıyız ki  geri yükleme yapabilelim. Bu içeriğimizde de iTunes ile telefonun nasıl kurtarma moduna alınabileceğini anlatacağız.

Örneğin; Cihazımız sürekli kapanıp açılıyorsa ve ana ekrana erişilemiyorsa, bir türlü gelmiyorsa, bir güncelleme ya da yükleme işlemi yarım kaldıysa, cihaz dakikalar boyu elma logosunda takılı kaldıysa

Kısacası cihazımızı eskisi gibi kullanılamıyorsa buradaki kurtarma modunu kullanmanız gerekir.

Dikkat; bu kurtarma modu adımlarının sonrasında cihaz  sıfırlanacak ve içindeki tüm kayıtlar silinecektir.

 

iPhone Kurtarma Modu Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Öncelikle  iTunes yüklü bir bilgisayar edinmelisiniz.

 

a)Öncelikle USB kablosunu  cihazdan çıkarın. (diğer ucu bilgisayara bağlı kalsın)

  1. b)Cihazınızın üst ya da yanındaki Power üğmesine basın ve cihazı kapatın.
  2. c)Cihaz kapandığında parmağınızı sadece ana ekran düğmesine basılı tutun. Böylelikle cihaz iTunes’a bağlamak için uyandırılacaktır.
  3. d)Cihazın ekranında kurtarma modu oluşana kadar da parmağınızı Ane Ekran düğmesinden çekmeyin.
  4. e) Cihazda beliren iTunes’a Bağlan işaretini gördükten sonra iTunes ekranında iTunes kurtarma modunda bir iPhone buldu mesajını göreceksiniz. Tamam diyerek artık Geri Yükleme işlemine geçebilirsiniz.

Geri Yükleme işlemini daha önce açıkladığımız başlıklardan bulabilirsiniz.  Bu işlemi yapmadan önce bilgilerinizi, kayıt ve dökümanlarınızı  yedek almanızı öneririz. Bu sayede cihazınızda Geri Yükleme yaptıktan sonra en azından işlem sonucunda aygıtınızda bulunan tüm bilgilerin bir bölümüne eksik de olsa kavuşabilirsiniz. Öte yandan işleme yedekleme yapmadan başladıysanız elbette sıfır kayıda sahip bir telefonla devam etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

İphone telefınlarınızın her modelinde yaşanan; donma, elmada takılı kalma, wifi – anten- balantı sorunları, hata verme,dğşme – darbe alma sorunları, cihaz  itunes modda kaldı gibi  problemler için servisimizele iletişime geçerek telefonunuzu teknik servisimizde güvenle tamir ettirebilirsiniz. Ekibiniz işinde uzman ve deneyimli bir kadrodan oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir