Iphone 6s – 6s Plus, Iphone 7 – 7 Plus Güncelleme ve Geri Yükleme Hataları
Haziran 5, 2017
iPhone 8 Plus Elma Logosunda Takılı Kalıyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Plus Elmada Kalıyor

iPhone kullanmak hem avantajlı, hem karizmatik hem de herkesin düşlediği bir telefona sahip olabilmek demektir ama öte yandan da İPhone kullanmanın da dez avatajları yok  değil. Örneğin bir çok İPhone telefon sahibi, iPhone açılmıyor nasıl açabilirim türünde sorularla servisimize ulaşmaktalar. Bu sorunun vevabını bulmak için öncelikle neden kapandığını bulmak gerekir. Örneğin ısınmış ya da pili bitmiş olabilir. Öte yandan iPhone elma logosunda takılı kalırsa ve bu gibi bir  probleminiz varsa, servisimize getirebilir ya da  çözüm için bunları yapabilirsiniz.

 

İlk işiniz iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın. Kullanıdığınız bu bilgisayarda  mutlaka iTunes yüklü olmalıdır. Eğer bu donanıma sahip bir bilgisayarınız yoksa telefonunuzu servisimise gelerek tamir ettirebilirsiniz.  iPhone’unuzu bu bilgisayara bağlayın ve şimdi de iPhone’unuzu yeniden başlatmaya çalışın.  Elbette bu işlemi yapabilmek için telefonunuzun modeline göre davranmalısınız.

Hangi İPhone Modeli Yeniden Başlamaya Nasıl Zorlanır

iPhone 6S ve daha eski modellerde yeniden başlatma için izlenecek adımlar;ana ekran düğmesi ile birlikte, üst ya da yan düğmeye aynı anda basılı tutun. Kurtarma ekranını görene dek bu işlemi sürdürün.
iPhone 7 ve iPhone nasıl yeniden başlatmaya zorlanır:  ses kısma düğmesine ve yan düğmeye aynı anda basılı tutun. Kurtarma ekranını gördüğünüzde elinizi çekebilirsiniz.

iPhone 8 –  iPhone 8 Plus – iPhone X için iPhone modeller nasıl yeniden başlatmaya zorlanır?; önce ses açma düğmesine basıp ızla  çekin. İkinci olarak ses kısma düğmesine basıp hemen elinizi kaldırın. Üçüncü adımda da karşınıza kurtarma ekranı çıkana dek yan düğmeye basılı kalın.

Gördüğünüz gibi başlatmaya zorlama işlem esnasında telefonunuz hangi model olursa olsun  kurtarma ekranını görmeden elinizi çekmemelisiniz. Kurtarma, Elma logosundan sonra geleceği için, elma logosunda bırakmamalısınız. Kurtarma ekranı geldiğinde tüm basılı duran düğmeleri bırakmalısınız.

Kurtarma ekranıyla karşınıza Geri Yükleme – Güncelleme seçenekleri çıkmış olmalı.  Siz Güncelle’yi seçmelisiniz. Bunu seçtiğinizde  iTunes İPhonenize  iOS’u geri yükler ve  verileri de silmez. Ayrıca iPhone için uygun iOS’u iTunes indirir. Bu işlem 15 dakika ve üzerinde sürmektedir. Telefonunuzla ilgili olarak gelişen tüm arıza işlemlerinde güvenle servisimizi seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx