iPhone 8 Plus Elma Logosunda Takılı Kalıyor

iPhone 8 Plus Elmada Kalıyor
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Plus Açılmıyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Plus Elma Logosunda Takılı Kalıyor

Son derece havalı ve karizmatik aynı zamanda da bir okadar da pahalı olan iPhone telefon modellerinin  farklı serilerini bir çoğumuz severek ve beğenerek kullanıyoruz. Ama İphone telefonlar birşeyler indirirken ve yüklerken  cihazı açtığınızda, tam başlama noktasında ELMA logosunda takılı kalarak donabiliyor. Kimi zaman bu durum mavi bir ekranla ya da ekranın rengi kırmızıya dönüşmesiyle de sonuçlanabiliyor. Sizlere bu yazımızda bu gibi iPhone açılmıyor anlarında izleyebileceğiniz bir kaç farklı yolu önereceğiz.

Başlangıç olarak iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın ama bu pc mutlaka iTunes yüklü olsun. Eğer gerekli ekipmana sahip değilseniz telefonunuzdaki bu donma sorunu için servisimize gelebilirsiniz.

Bilgisayarınıza iPhone’unuzu bağladıysanız artık telefonu yeniden başlamaya zorlamalısınız. Ama her İphone modeli yeniden başlamaya aynı yönytemle zorlanmaz. İşte modeller ve yapmnız gereken zorlama yöntemleri;

Telefonunuz  iPhone 6S ise ya da daha eski modellerdense;  ana ekran düğmesine – üst ya da yan düğmeye eş zamanlı olarak basın. Ekran kurtarmayı gördüğünüzde bu işlemi kesin.
iPhone 7 ve iPhone Plus için yeniden başlatma:  ses kısma düğmesine ve yan düğmeye eş zamanlı olarak basın. Kurtarma ekranını göründüğünde çekebilirsiniz.
iPhone 8/ iPhone 8 Plus / iPhone X için yeniden başlatma yöntemi: Hızlıca ses açma düğmesine basıp  çekin. İkinci adımda  ses kısma düğmesine basıp yine  hızlıca çekin. Kurtarma ekranı çıkana dek yan düğmeye basın.

Kısacası tüm modellerde  kurtarma ekranını görene kadar önerilern düğmelere basılı tutmalısınız.  Kurtarma ekranı geldiğinde tuttuğunuz düğmeleri bırakmalısınız.

Bu işlemin sonucunda karşınıza  Geri Yükleme ve  Güncelleme seçenekleri çıkmış olmalı. Güncelle’yi seçerek iTunesin  telefonunuza, iOS’u geri yüklemesini sağlarsınız. Böylelikle verileriniz de silinmemiş olur. iPhone’unuz için uygun iOS’u iTunes sizin için indirir fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta indirme işleminin 15 dakikadan fazla sürmesi halinde telefonunuz kurtarma modundan çıkabilme olasılığıdır. Bu durum oluşursa, ilk başa dönerek aynı şeyleri yeniden yaparak cihazınızı başlamaya zorlamanız gerekir. Telefonunuzla ilgili larak her türlü; donma, açılmama, takılı kalma ya da farklı problemler için servisimizi arayabilir, servisimizi seçerek telefonlarınızı getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx