iPhone 8 Plus Dokunmatik Çalışmıyor

iPhone 8 Plus Wi-fi Sorunu (az çekiyor – wi-fi aktif olmuyor)
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Plus 4013 Hatası Çözümü
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Plus Dokunmatik Çalışmıyor

 

iPhone 8 Plus çıktı çıkalı kullanıcılar tarafından yoğunlukla gelen şikayetlerden biri de iPhone 8 Plus dokunmatik çalışmıyor şikayeti olmaktadır.  Bu sorunun genellikle iki ana – temel sebebi olabiliyor.

1 –  ilki ekran dokunmatiğinden,

2 –  ikincisi ise anakart üzerinde yer alan dokunmatik entegresinden doğmaktadır

Şayet bu sorun ekran kaynaklıysa  değişimi yapılabilmektedir. Zira telefonlar yere düştüğünde ya da  darbe aldığında  ekran dokunmatiğinin bozulması olası durumlardandır.

iPhone 8 Plus Ekran Değişimi

Tamir işlemi sonrasında  telefonunuz sıfırlanmaz. Böylelikle içinde yer alan  bilgileri ve dökümanları  kesinlikle kaybetmemiş olursunuz. Tami sonrasında dokunmatik ekran problemsiz bir şekilde ilk günkü gibi  çalışmaya devam eder. Ayrıca ekran kalitesi ilk günkü haline geri döndüğü gibi dokunmatik hızı, hassasiyeti ya da parlaklığı hatta çözünürlük alanlarında da ilk günkü performansında çalışır. Teknik servis hizmeti sunduğumuz odamız periyodik olarak sterilize edilirken, statik elektrikten arındırılmış durumdadır. Bu anlamda servisimizden telefon tamiri konusunda gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz.

iPhone 8 Plus Dokunmatik Entegre Çözümü

Yazımızın başında sözünü ettiğimiz gibi bir diğer dokunmatik alan çalışmama sebeplerinden bir de  dokunmatik entegresinde yaşanan arızalardır.  iPhone 8 Plus cihazlarının  anakartının üzerinde dokunmatik alanı çalıştıran  Touch IC’ler adı verilen entegre sistemler bulunur. Bu entegrede sistemde oluşan çatlama- oksitlenme – yanma  gibi hasarlar  dokunmatik alanı bozmaktadır.  Bu arızayı ekranda yatay ya da dikey çizgiler oluştuğunda anlayabilirsiniz. Bu sorun ekran değişimi ile çözümlenememektedir.

Bu arızanın  tek çözümü dokunmatik entegresinin değiştirilmesiyle elde edilir. Entegre sisteminin değişmesi konusunda çok küçük bir parça kullanılmaktadır Fakat telefonun kalbi niteliğinde önemli olan bu küçük entegraston parçası asla acemi ve alanında uzman olmayan kişiler tarafından değiştirilmemelidir. Aksine işinin uzmanı ve profestonel bir tecrübeye sahip deneyimli servis çalışanları tarafından değiştirilmelidir.

iPhone 8 Plus dokunmatik basmıyor, çalışmıyor, donuyor,  elma da kalıyor wifi çekmiyor  tarzında yaşadığınız her tür sorun için servisimizi tercih ederek arızalı telefonlarınızı servizimize getirebilirsiniz. Dilerseniz öncesinde bizi arayarak da yaşadığınız sorunu tarif ederek teknik servis elemanlarımızdan destek alabilirsiniz. Tecrübeli ve deneyimli profesyonel teknik servis elemanlarımız her tür telefon modelini özenle tamir etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir