iPhone 8 Plus Elma Logosunda Takılı Kalıyor
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Plus Şarj Hızlı Bitiyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Plus Açılmıyor

Kendinize özene bezene bir İphone almıştınız ve her zamanki gibi telefonunuzu elinize aldınız ama bir de baktınız ki iPhoneniz açılmıyor. iPhoneniz elma logosunda takılı kalmış. Hatta belki de mavi  ya da rengi kırmızıya dönmüş olan ekran takıldı ve açılmıyor. Hemen paniklemenize gerek yok. Bu durum zaman zaman İphone modellerinde yaşanan bir durumdur. Dilerseniz hemen telefonunuzu servisimize getirebileceğiniz gibi öncelikle size önereceğimiz bu adımlaı da izleyebilirsiniz.  İşte İphonem dondu kaldı, açılmıyor ya da telefonum elma da kaldı diyenlerin yapabilacaklari şunlar;

Birinciadımda iPhone’unuzu bilgisayara bağlıyorsunuz fafat bağladığınız pc mutlaka  iTunes yüklü olmalıdır. Bunun için itunes donanımlı bir bilgisayar bulmalısınız ya da bu konuda da servisimizi seçebilirsiniz.

Şimdi bilgisayarınıza iPhone’unuzu bağladınız ve artık telefonunuzu yeniden başlamaya zorlamalısınız. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Her İphone modeli yeniden başlatılmaya farklı yöntemlerle zorlanır. Bu yüzden şimdiden sonrasında telefonunuzun modeline göre hareket etmelisiniz.

iPhone 6S (ve daha eski modellerde yapmanız gerekenler); eş zamanlı olarak ana ekran düğmesi -üst ya da yanda bulunan  düğmelere basılı tutun.  Kurtarma ekranını göremeden de parmaklarınızı çekmeyin.

iPhone 7  iPhone Pluslarda   yeniden başlatma: aynı anda ses kısma ve yanda bulunan düğmeye basılı tutun. Kurtarma ekranı çıkınca elinizi düğmelerden çekin.
İPhone 8 – 8 Plus – X için yeniden başlatmaya:  hızlı birhareketle ses açma düğmesine basıp çekin. Sonra  ses kısma düğmesine basıp bırakın. Kurtarma ekranı çıkana kadar yan düğmeye basın.

Gördüğünüz gibi Tüm  iPhone telefon modelerinde  farklı düğmelere farklı süre ve sıralamalarla basmanız gerekse de kurtarma ekranını görmeden elinii düğmelerden çekmemeniz gerekiyor. Çünkü İponelerde kurtarma ekranı elma logosundan sonra geliyor.

Ama durun daha bitmedi. Şimdi karşınızda gördüğünüz  1 – Geri Yükleme, 2 –   Güncelleme seçeneklerinden Güncelle’yi seçmelisiniz. Bunu yaptığınızda iTunes telefonunuza, iOS’u geri yükleyecektir.  Üstelik verilerinizi de silmez. Size  uygun iOS’u iTunes kendiliğinden sizin için indirir. Bu arada bu işlem 15 dakika kadar sürebilmekte. Daha uzun sürdüğü hallerdysee telefon kurtarma modundan çıkabilir.  Böyle bir şeyle karşılaştığınızda en başa dönerek tüm bu işlemleri yeniden yapmalısınız. Öte yandan telefonunuzla ilgili yaşadığınız tüm problemler için tamir servisimizi tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir