iPhone 8 Plus Itunes Modda Kaldı
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Elma Logosunda Takılı Kalıyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Elmada Kalıyor

 

iPhone 8 elmada kalıyor, açılmıyor, takılı kalıyor şeklinde bir çok şikayetler almaktayız ama aşağıda yer alan önerilere kulak verdiğinizde bu sorunu kolayca çözümleyebilirsiniz. Bu sorunun çözümü için öncelikle iPhone’un neden kapandığını bulmak gerekir. Bu sorun genellikle telefonun ısınması nedeninden kaynaklanabilir.  Bu durumun giderilmesi için iPhone’nun önce soğutulması gerekir.

iPhoneyi Elmadan Çıkarmak İçin Öneriler

Pili biten telefonu açmak için öncelikle kısa bir süre şarj edin. Eğer  iPhone elma logosunda takılı kalırsa ya da onun yerine mavi bir ekranla karşılaşılayorsanız (kimi zaman bu durumda kırmızı bir ekranla da karşılaşılabilmektedir) birbirinden farklı bir kaç yol izleyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle iPhone’unuzu bilgisayara bağlamalısınız. Fakat telefonunuzu bağladığınız bu bilgisayarda mutlaka iTunes yüklü olmalıdır. Eğer evinizde bu özelliğe sahip bir bilgisayar seçeneği yoksa, Apple Yetkili Servisimize gelerek yardım alabilirsiniz.

Şimdi, diyelim ki İtunes yüklü bir bilgisayar buldunuz ve telefonunuzu bağladınız, artık iPhone’unuzu yeniden başlamaya yönlendirmelisiniz.  Telefonunuzun modeline göre size uygun yöntemi seçin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Tüm iPhone’lerda yeniden başlatmaya yönelik  işlem eş zamanlı olarak ana ekran düğmesiyle beraber üst – yan düğmelere basılı tutmaktır. Bu şekilde karşınıza kurtarma ekranı gelmelidir.

iPhone 7 ve iPhone Plus modeller için zorlama yöntemi: Kurtarma ekranını görene dek ses kısma düğmesine – yan düğmeye basılı tutun.

iPhone 8 – iPhone 8 Plus – iPhone X için yeniden başlatma yöntemi: önelikle hızlıca ses açma düğmesine basıp çekin. Sonrasında ses kısma düğmesine basıp çekin ve kurtarma ekranıınn çıkmasını bekleyin.

Sonuç olarak telefonunuz hangi model seçilirse seçilsin kurtarma ekranını görene dek basılı tuttuğunuz düğmeleri bırakmamalısınız. Elma logosunu görseniz dahi bu işlemi sürdürmelisiniz. Kurtarma ekranı geldiğinde tüm basılı duran düğmeleri bırakmalısınız.

Sonrasında karşınıza  Geri Yükleme veya  Güncelleme seçenekleri çıkacaktır. Bu durumda ‘Güncelle’ şıkkını seçmelisiniz.  Böylelikle iTunes sayesinde telefonunuza, iOS’u geri yüklenecektir. Öte yandan itunes  önceden sahip olduğunuz verileri silmez. iPhone’unuz için uygun olan iOS’u iTunes sizin için tüm verileri indirir. indirme işlemiyse 15 dakika kadar sürmektedir.  uzun sürerse telefonunuz kurtarma modundan çıkar ve herşey  yeniden başlar.

Arızanın çözümü için firmamızla görüşebilir, bu tarz bir arızayla karşılaştıysanız arızanın giderilmesi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir