iPhone 8 Wi-fi Sorunu (az çekiyor – wi-fi aktif olmuyor)
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 4013 hatası çözümü
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Dokunmatik Çalışmıyor

Genellikle iPhone servislerine ulaşan cihazların arıza şikayetler; iPhone dokunmatik çalışmıyor veya donuyor,cihazın  dokunmatiği kendi kendine basıyor, iPhone telefonumda ekranın sol tarafı çalışmıyor, dokunmatiğin hassasiyeti kayboldu, ekranın üst kısmında titreme oluyor, dokunmatik ara sıra çalışmıyor şeklinde gelişiyor. Eğer dokunmatik çalışmıyor ya da donuyorsa şu adımları izleyebilirsiniz.

Telefonun dokunmatiğinin çalışmamasına sebep olarak bir çok neden olabiliyor.  Bunun için yapılabilecekler şöyle; Home tuşu + açma – kapatma tuşuyla sıfırlama yapmak, yazılım güncellemesi ya da  yeniden yükleme yapmak, ekranın önceden müdahale görmüş olması, yeni ekran denemesi, anakart arıza testi, gerekirse ekran değişimi bu durumda yapılabilecek olan müdahalelerdendir.

 

Şayet bu müdahaleler sonuç vermiyorsa, anakart arızası oluşmuş olabilir. Söz konusu arıza bu yüzdense anakart tamiri veya entegre değişimi uygulanır.

 

Şayet Ekran Arızalı Ve Dokunmatik Çalışmıyorsa;

 

Telefon yere düştüyse veya darbeden dolayı ekranı hasar aldıysa,  dokunmatiği arızalanmış olabilir.   Bu gibi arızalarda  ekran değişimi yapılır ve sorun giderilir.

Bu gibi durumlarda; dokunmatik kısmen çalışabilir, dokunmatik kendiliğinden basabilir ya da dokunmatik tamamen kullanım dışı olabilir.

Eğer telefonunuun dokunmatiği çalışmıyorsa yukarıdaki önerdiğimiz ilk 2 adımı deneyebilirsiniz. deneyebilirsiniz. Bunu uygularken ellerinizin kuru olmalı ayrıca ekranda koruyucusu olmamalıdır. Bu işlemleri denerken kesinlikle aygıtın içini açarak müdahale etmemelisiniz aksi taktirde tamir etmaya çalışırken kalıcı hazarlar yaratabilirsiniz.

Multi-Touch Sorunundan Doğan Arızalar;

Multi-Touch sorunu demek, darbe yüzünden anakart entegresinin zarar görmesidir. Bu gibi arızalarda dokunmatik çalışmaz ayrıca ekranda titreşim oluşur. Kolayca yamulabilen İphone plus 6 ‘larda bu arıza sıklıkla görülmektedir.

Apple yaptığı bir açıklamayla bu sorunu kabullenmiş ve üstlenerek onarım kapsamı hazırlamış bulunuyor.  Dokunmatik entegrasyon değişimiyse bu sorunun en akılcı ve kalıcı yolu olarak önerilmektedir. Siz de telefonunuzla ilgili her arıza çözümü için firmamızla görüşebilirsiniz, herhangi tarz bir arızayla karşılaştığınızda arızanın giderilmesi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Servisimiz ekran donması, dokunmatik arızası, wifi – anten, hata, düşme , darbe, su ile temas gibi telefonlarda yaşanabilecek olan her tür arızanın tamirini özenli bir şekilde yapmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx