iPhone 8 Elma Logosunda Takılı Kalıyor
Mayıs 16, 2018
iPhone 8 Şarj Hızlı Bitiyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

iPhone 8 Açılmıyor

 

iPhone markası, 6. sersinin ardından 7’nin piyasaya sürülmesiyle beraber basılabilir ana ekran tuşundan sonra  Apple aygıtları için yeniden başlatma konusunda farklı bir tuş geliştirmişti. iPhone 8’lerin tasarımındaysa  bu durum yeniden güncellenerek  bir kez daha yenilenmiş oldu.

Yakın zamanda telefonlar konusunda çıkarılabilir pil tarihe karışıyorken, Apple iPhone’nin  tanıtımı sırasında  kullanıcılar tarafından ekran donmasına yönelik olarak  telefonun nasıl başlatılacağı soru işaretiydi. Fakat Ana ekran tuşu basılabilir bir tuşken  iPhone 7 ile sensör moduna dönüştürülmüş bulunuyor.

Peki iPhone 8’inizi yeniden başlatmak için hangi yolu izleyeceksiniz? Telefonunuzu yeniden başlatmak için öncelikle ses açma düğmesine basın ve  bırakın,  ardından aynı işlemi sesi kıs düğmesine uygulayın. Son olarak da açma-kapama tuşuna basılı tutup bekleyin. 10 saniye sonrasında ekran kapanacak ve Apple logosu belirecektir.

iPhone 8’i kurtarma -recovery mode için izlemeniz gereken adımlarsa şöyle. Öncelikle Lightning kablosuyla iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın. Ardından yukarıda yaptığınız yeniden başlatma adımlarını uygulayın. Son adım olan Apple logosu çıktığında  basılı tutmaya devam edin.  Kurtarma ekrannızda belirdiğinde cihazınızı iTunes’a bağlamalısınız. Sonrasında 1 –  Geri Yükle ya da 2 –  Güncelle seçeneklerinden uygun olanını seçin.

Daha zorlu durumlarda karşılaştığınızda da  cihazı DFU moduna alarak kurtarabilirsiniz. Öncelikle cihazı Lightning kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ardından yukarıda anlattığmız yeniden başlatma adımını uygulayın. Ekran karardığında, yan düğme –  sesi kıs düğmesine basarak bu şekilde 5 saniye tutun.  Ardından yan düğmeyi bırakın ve ses kıs düğmesini 10 saniye basılı tutun.

Şimdi iTunes’u açıp uyarı ekranını görmelisiniz. Böylelikle cihazı sıfırlayabilirsiniz. DFU modunu kullanmak istemiyorsanız veya buraya  yanlışlıkla  girdiyseniz kurtarma modundan çıkmak için iTunes logosu yok olana dek açma-kapama düğmesine basılı tutın. DFU modu içinde yeniden başlatma adımını yapmanız gerek.

Gördüğünüz gibi iphone 8 cihazınız açılmadığında izlenebilecek olan bir çok kolay yöntem mevcut. Eğer siz de bu gibi bir durumla karşılaştıysanız bu önerdiğimiz yöntemleri ileyerek bu durumdan sorunsuzca kurtulabilirsiniz. Ya da hiç uğraşmadan telefonunuzu servisimize geetirerek tamir ettirebilirsiniz. Bu ve benzeri her tür telefon çözümü için teknik servisimize bekliyoruz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir