iPhone 6 ve 6 plus Dokunmatik Sorunu
Haziran 5, 2017
iPhone 6 ve 6 plus Servis Yok – Şebeke Aranıyor – Şebeke Problemi
Haziran 5, 2017
Tümü

iPhone 7 Ve 7 plus Home Tuşu Sorunu

Her yıl yeni modelleri ile tüketicilerin karşısına çıkarılan iPhone modelleri, yine iPhone 7 ve iPhone 7 plus modelleri ile ilgi görmeye devam ediyor. Bu modellerde normalden farklı bir tasarım söz konusu. Bildiğiniz gibi iPhone modellerinde her daim bulunan home tuşu, bu modellerde dokunmatik panel üzerinde konumlandırılmıştır. iPad giriş için bile bu tuş kullanımı mümkün olurken, zamanla kullanıma bağlı olarak bir takım sorunları da maalesef söz konusu oluyor.

Ana ekran düğmesi

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 plus mobil cihazlarınızda, ana ekrana giriş yapabilmek için kullanılan home tuşu, farklı bir tasarım ile tüketicilerine sunulmaktadır. Tuş, dokunmatik olarak işlev görürken, verdiği his ile birlikte gerçek tuş özelliği kazanmaktadır. Elbette ki tuş için yapılacak olan hassasiyet ayarı ile birlikte, farklı tıklama düzeyleri ayarlamak için aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz.

 • Ayarlar kısmından, genel ve ana ekran düğmesi olarak seçimler yapılır
 • 1,2 ve 3 olarak belirlenmiş olan tıklama düzeyleri arasından kendinize uygun olan değeri tercih ederek, deneme sağlayabilirsiniz
 • 1 hafif tıklama şeklinde tanımlanmış olurken, 3 değeri ise maksimum düzeyde tıklama özelliği taşımaktadır.

Ana ekran düğmesi yanıt vermiyor

‘’ Home tuşu ‘’ yani ana ekran düğmesi bazı durumlarda yanıt vermediği şikâyetler arasında yer alıyor. Elbette ki bu durum, yazılımsal bir hatadan kaynaklanabildiği gibi, bir donanım sorunu olarak da sizlerin karşısına çıkmış olabilir. Fakat aşağıda ki maddelere dikkat ederek, sorunu ortadan kaldırabilmeniz bazı cihazlar için mümkün olabiliyor.

 • Cihazın açık olup olmadığını kontrol ediniz. Cihaz kapalı konumda iken, ana ekran tuşu her hangi bir etki vermeyecektir
 • Ellerinizin ıslak olması halinde, ana ekran tuşu, normalinden daha farklı tepki verecektir. Bundan dolayı kuru ve temiz olmasına özen gösteriniz
 • Ana ekran düğmesi üzerinde bulunan her hangi bir kılıf ya da ekran koruyucu, tuşun etkisini azaltabilir
 • Home tuşu; kapasitif algılama teknolojisi ile üretilmiş olmasından dolayı, ona uygun bir ten teması dahilinde çalışacaktır. Eğer ki eldiven ile kullanıyorsanız tepki vermeyecektir. Ancak, bu teknolojiye uygun olan üretilmiş eldivenler kullanıma imkân vermektedir.

iPhone 7 ve 7 Plus Home Tuşu Parmak izi okuyor Fakat Uygulamadan Çıkmıyor yani Home Tuşu Görevini Yapmıyor şeklinde sorun yaşıyorsanız veya iPhone 7, Iphone 7 Plus Home Tuşu Geri Gelmiyor gibi bir sorunla karşılaşmışsanız mutlaka servisimizle iletişim kurmalısınız. Konuyla ilgili sizlere ayrıntılı bilgi vererek yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Eğer ki cihazınızın sorunlarını çözüme ulaştırmak ve teknik servis desteği almak istiyorsanız, firma yetkililerimiz ile tüm iPhone model cihazlarınız için görüşmeler sağlayabilir, teknik destek alabilirsiniz.

4 Comments

 1. uğur demirbaş dedi ki:

  iyi güler elimde şuan iphone 7 var home tuşu parmak izini okuyor algılıyor ama geri gelmek için kullanamıyorum ekranım kırıldı home tuşunun ordan ekran değişikliğinde bu işlem düzelir mi ??

  • Fatih Aytaç dedi ki:

   Merhabalar

   o problemin tamiri mümkün telefonu bizlere ulaştırırsanız yardımcı olabiriz.

   0 356 999 15 65 veya 0 536 626 69 84 numaralarından bizlere uluşabilir siniz

 2. Ece aykol dedi ki:

  Peki home tusu hic calismiyorsa nekadara tamir olur

  • Fatih Aytaç dedi ki:

   Merhabalar Hanım efendi cihazın durumunu görmeden fiyat verilmesi yanlış olur

   Dilerseniz ücretsiz kargo ile bizlere gönderip fiyat alabilirsiniz

   0 356 999 15 65 veya 0 536 626 69 84 numaralarından bizlere ulaşabilir siniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx