iPhone 6s ve 6s plus Hata Kodu 4013
Haziran 5, 2017
iPhone 6 ve 6 plus Dokunmatik Sorunu
Haziran 5, 2017
Tümü

iPhone 7 ve 7 plus Hata Kodu 4013

Mobil cihazlarınızda yaşadığınız bir takım donanımsal ve yazılımsal problemler, cihazınızın ömrünü azaltırken, elbette ki doğru bir uygulama ile sorunların ortadan kaldırılması da mümkün olacaktır. Bu konuda profesyonel bir teknik hizmet desteği almak önemli olurken, sizlere bu yazımızda, iphone 7 ve 7 plus hata kodu 4013 hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bilinmeyen bir hata oluştu

Hata kodunun sorununu ortadan kaldırmak için elbette ki hangi işleminiz doğrultusunda meydana geldiği önemlidir. Bundan kaynaklı olarak, teknik hizmet desteği almadan önce, 4013 kodunun hangi durumda karşınıza çıktığının bilgisini yetkililere vermeniz, sorunun daha hızlı çözülmesi adına kolay olacaktır.

Bu hata kodu, yazılımsal bir sorundan kaynaklanmaktadır. Kimi zaman iTunes kayıt defterinde yaşanılan sorunlardan kaynaklı olurken, kimi zaman da kötü amaçlı yazılımların kullanılması yönünde bir takım sorunlar meydana gelmektedir. Yine kullanılan yazılımların yanlış ya da eksik kurulmasından kaynaklı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sebep her ne olursa olsun, cihazınızda geri yükleme ve güncelleme işlemlerini tam olarak gerçekleştiremiyor ve istek, ihtiyaçlarınızı karşılayamıyorsunuz. Bu durumda, yapmanız gerekenler aşağıda ki gibi olurken, bu adımları deneyerek, cihazınızın sorunlarını düzeltebilirsiniz.

Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin

Kullanmakta olduğunuz iphone 7 ve 7 plus hata kodu 4013 ile karşılaşması halinde, cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamak için şu adımları izleyebilirsiniz.

  • Cihazınızda bulunan uyut/ uyandır butonu ve bununla birlikte ses azalt düğmesi en az 10 saniye olmak şartı ile basılı tutulur
  • Apple logosu gelene kadar bu butonlara basılı tutarak, cihazınız yeniden başlatabilirsiniz
  • Eğer ki yeniden başlatmanız dahilinde de sorun halen devam ediyorsa, güncelleme ve geri yükleme işlemlerini iTunes üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Son sürüm iTunes kullanın

Yine yukarıda da bahsettiğimiz gibi, iTunes eksik ve yanlış kurulmuş ise bu hata kodu söz konusu olabilmektedir. İlk olarak, son sürüm iTunes uygulamasını edinin ve bilgisayarınıza doğru bir şekilde kurulum sağlayın. Sonrasında ise cihazınızın güncellemelerini denetleyerek, yükleyin. Eğer ki halen gerekli olan güncellemeleri yükleyemiyorsanız, firmamızdan bu konu hakkında teknik servis hizmeti alabilirsiniz. Firmamız, tüm iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda hizmet desteği sunması ile müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaya çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir