Iphone iOS Güncelleme ve Geri Yükleme Hataları
Haziran 5, 2017
iPhone 7 ve 7 plus Hata Kodu 4013
Haziran 5, 2017
Tümü

iPhone 6s ve 6s plus Hata Kodu 4013

Her daim güncellemeleri ile en yeni özellikler sunan iPhone, elbette ki tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir. Her ne kadar bu gibi imkânlar söz konusu olsa da, kullanıcılarının bazı zamanlarda yaşadığı bir takım sıkıntılar da yok demek doğru olmayacaktır. Sizlere bu yazımızda, genel olarak iPhone 6s ve 6s Plus modellerinde karşılaşılan bir hata kodundan bahsedeceğiz. Bu hata kodu; 4013 hata kodu olurken, genel olarak güncelleme ve cihazın geri yüklenmesi dahilinde ortaya çıkmaktadır.  Bilinmeyen bir hata oluştu ( 4013 ) hatası alıyorsanız, sizlerde bahsedeceğimiz adımları deneyerek, cihazın geri yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

iTunes ile geri yükleme

Bildiğiniz gibi, cihazlarınızı güncellemeniz için sizlere iki farklı seçenek sunulmaktadır. Bunlardan birisi kablosuz olarak cihaz ayarlarından yapılan güncelleme işlemleri olurken, bir diğeri ise; bilgisayarınıza yükleyeceğiniz iTunes uygulaması ile birlikte mümkün olmaktadır. Sizlerde yukarıda bahsedilen iPhone 6s ve 6s plus Hata Kodu 4013 sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız, iTunes uygulamasının son sürümünü bilgisayarlarınıza kurarak, mobil cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız. Sonrasında ise uygulama ile birlikte cihazınızı yeniden başlayarak, güncellemeleri ve geri yükleme işlemlerini gerçekleştiriniz.

Aygıtınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Hatadan kurtulmak için, mobil cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Bu işlem için ise; iPhone 6s modelleri ve öncesi için yapacağınız işlem aşağıda ki gibidir.

  • Uyut/ uyandır ve ana ekran düğmeleri birlikte kullanılacak olurken, en az 10 saniye olmak üzere, Apple logosu gelene kadar basılı tutmanız gerekmektedir
  • Cihazınız yeniden başlatılacak olurken, sorun ortadan kalkacaktır
  • Eğer ki bu işlem sizler için yeterli olmadıysa, iTunes uygulaması cihazınızı yeniden güncelleme işlemlerine hazır hale getirecektir

Sorun çözülmedi, ne yapmam gerekiyor?

Yukarıda bahsedilen hiçbir adım, cihazın geri yükleme işlemini gerçekleştirmiyorsa eğer, başka bir yazılımsal sorun olması muhtemeldir. Bu durumda firmamız sizlere teknik servis desteği verecek olurken, tüm iPhone modelleri için bizlerden hizmet alabilirsiniz.

Firma yetkililerimiz ile sorunu açıklamaları ile paylaşarak, nasıl bir adım izlemeniz gerektiği hakkında bilgiler alabilirsiniz. Gerekli durumlarda, teknik hizmet merkezimizi ziyaret ederek, cihaz hakkında destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx