iPhone 6s ve 6s plus Ekran Işığı ve Görüntü Yok Sorunu

iPhone 6 ve 6 plus Servis Yok – Şebeke Aranıyor – Şebeke Problemi
Haziran 5, 2017
iOS Aygıt Geri Yüklerken 9, 4005, 4013 veya 4014 Kodlu Hataların Çözümleri
Haziran 5, 2017
Tümü

iPhone 6s ve 6s plus Ekran Işığı ve Görüntü Yok Sorunu

                Her ne kadar teknoloji gelişmiş bir düzeyde olsa da, elbette ki bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Mobil cihazların zamanında yanlış kullanılması ya da bir takım virüslü uygulamaların cihaz içerisine yerleşmesi halinde, pek çok sorun beraberinde kendini gösterebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda iPhone modelleri arasında olan 4, 4S ve 5, 5S gibi modellerinde oldukça yaygın bir sorun görüntünün gelmemesi ve siyah ekran sorunlarıydı. Yine bu sorunlar 6S ve 6S plus modellerinde de kendini gösterdi.

Bu sorunlar, donanım sorunları olabildiği gibi, yine donanım ile alakası olmayan ve yazılım kaynaklı sorunlar olarak da kendini gösterebiliyor. Elbette ki ekran ışığının olmaması halinde ilk olarak cihazın çalışıp çalışmadığı, yani elektrik gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için cihazınızı şarj bağlantısı ile test edebilirsiniz. Eğer ki şarj ışığı geliyor ve sadece görüntü yok ise bu durumda cihazınızı sıfırlayarak, sorunu ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz.

iTunes kullanarak sıfırlama

Elbette ki görüntü alamamanız durumunda, cihazın genel ayarlar sekmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Bundan kaynaklı olarak, bilgisayar ile bir bağlantı kurarak, cihazlarınız içerisinde yer alan bilgileri silmeden bir sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz.

iTunes uygulaması bu konuda sizlere yardımcı olabilecektir. Son sürüm iTunes uygulamasını bilgisayarınıza kurduktan sonra, cihazınızı bilgisayara bağlayınız. Sonrasında ise ara yüz üzerinden, cihazınızın sıfırlama ve yazılım güncelleme işlemlerini gerçekleştiriniz. Sonrasında sorunun çözülüp çözülmediği test ediniz.

Bilgileri kaybetmeden sıfırlama

Eğer ki, bilgisayar ile bağlantı kurmanız mümkün değil ise, bu durumda cihazınızın tuşlarını kullanarak sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ise; uyut/ uyandır butonu ile birlikte home tuşu ( ana ekran düğmesi ) kullanılmalıdır. Bu iki düğmeye yaklaşık 10-15 saniye boyunca basılı tutmak ve Apple logosunun gelmesini beklemek yeterli olacaktır. Sonrasında yine kontrolleri sağlayarak, cihazınızın normale döndüğünü kontrol edebilirsiniz.

Sorun halen devam ediyor mu?

Yukarıda ki adımları uygulamamanız dahilinde halen sorun devam ediyorsa, bu durumda firmamızdan teknik servis hizmeti alabilirsiniz. Sizlere, tüm iOS işletim sistemine sahip olan ürünlerinizde ve iPhone mobil cihazlarınızda teknik hizmet desteği vermekteyiz. Hata kodları, donanım ve yazılım sorunları için yetkililerimiz ile görüşerek, teknik hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx