Iphone 6s – 6s Plus, Iphone 7 – 7 Plus Güncelleme ve Geri Yükleme Hataları

iOS Aygıt Geri Yüklerken 9, 4005, 4013 veya 4014 Kodlu Hataların Çözümleri
Haziran 5, 2017
iPhone 8 Plus Elmada Kalıyor
Mayıs 16, 2018
Tümü

Iphone 6s – 6s Plus, Iphone 7 – 7 Plus Güncelleme ve Geri Yükleme Hataları

iPhone cihazlarında meydana gelen bir takım yazılım sorunları, geri yükleme ve güncelleme sorunlarını meydana getirmektedir. Elbette ki cihazların son sürüm özelliklerinden faydalanmak ve tüm özelliklerini kullanabilmek için, güncel yazılım tercih etmek gerekmektedir. Yazılım güncellemek için farklı iki yöntem bulunurken, bunlardan birisi kablolu yazılım güncelleme işlemidir.

iTunes ile yazılım güncelleme

Eğer ki, kablosuz olarak, cihazınızın genel ayarlarını kullanarak geri yükleme işlemlerini tamamlayamıyorsanız, son sürüm bir iTunes uygulaması edinerek, cihaz ile bilgisayar bağlantınızı kurarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Wi- fi bağlantınızın olduğundan ve iTunes uygulamasının doğru, eksiksiz olarak kurulduğundan emin olunuz. Sonrasında ise iTunes uygulaması üzerinden, ‘’ özet ‘’ kısmı ele alınacak şekilde, cihaz güncellemelerini denetle, güncellemeleri yükle ve indir butonları kullanılarak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Güncellemeler uzun sürüyor ve tamamlanmıyor

Bu durum genel olarak internet bağlantılarının yavaş olmasından kaynaklanmaktadır. Cihaz güncelleme ve geri yükleme işlemleri gerçekleştirilirken, başka bir indirme işleminin olmadığından emin olunuz. Eğer ki internet bağlantısı ortak bir kullanıma sahip ise, bağlantının çok aşırı kullanmadığı saatleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Bunun yanı sıra internet indirme hızınızı kontrol ettirmeniz, düşük olması halinde internet müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Cihazda yeterli alan mevcut mu?

Geri yükleme ve güncelleme işlemlerinin tamamlanması için, güncelleme için gerekli olan kapasitenin cihaz alanında mevcut olması gerekmektedir. Eğer ki yeterli kapasite yok ise, maalesef güncellemeler denetlendikten sonra yükleme işlemi başarı ile sonuçlanmayacaktır.

Bilinmeyen bir hata oluştu

Güncelleme işlemleri yaparken, ( bilinmeyen bir hata oluştu ) uyarısı ile birlikte hata kodu 9, hata kodu 4013 ve hata kodu 4014 gibi uyarılar alıyorsanız, bu durumda virüslü uygulamaların, cihazınıza bir engel oluşturduğunu düşünebilirsiniz. Ya da kullanılan iTunes uygulaması eksik, bozuk indirilmiş- kurulmuş olabilir.

Hata halen devam ediyor ve yazılım güncelleme işlemi olumlu olarak sonuç vermemiş ise, konu hakkında teknik servis ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Firmamız, tüm iPhone modelleri ve iOS işletim sistemine sahip tablet bilgisayarlarınız için destek vermektedir.  Konu hakkında firma yetkililerimiz ile görüşerek, teknik destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx