İPHONE 6 – 6 PLUS SİYAH EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR VE AÇILMAMA SORUNU – ÇÖZÜMÜ
Nisan 30, 2017
İPHONE 6 – 6 PLUS WİFİ BUTONU SOLUK VE PASİF
Nisan 30, 2017
Tümü

IPHONE 6 WİFİ SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte pek çok kolaylığı da beraberinde hayatımıza getirmiştir. Ancak tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi Iphone cep telefonlarında da uygulamaları aktif olarak kullanabilmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Pek çok kullanıcı internet bağlantısını Wi Fi aracılığı ile cep telefonlarında sağlamaktadır. Ancak kimi zaman İphone 6 akıllı telefonlarda wi-fi sorunu gündeme gelebilmektedir.

Wi – Fi sorunun da akıllı cep telefonunuz wi-fi açık konumda olmasına rağmen bağlantı yapılamamakta, wi-fi açık konuma getirilememekte ya da bağlantı sağlanmak istenilen cihazı ayarlar menüsü içerisinden görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsunuzdur. Eğer cihazınızda donanımsal bir sorun söz konusu değil ise bu sorunun ortadan kaldırılması adına yapılacak birkaç çözüm adımı bulunmaktadır. Ancak böyle bir durumda ilk olarak sorunun tanımlanması gerekmektedir.

Iphone akıllı telefonunuz bağlantı sağlayacağı adsl ya da diğer cihazı mı görmemektedir? Bağlantı sağlanacak olan cihazın şifresini mi kabul etmemektedir? Eğer Iphone 6 cihazınız bağlantı sağlanacak olan cihazı görmüyor ve bağlantı sağlayamıyor ise, akıllı telefonunuzun ayarlar menüsü içerisinde yer alan sırasıyla Genel – Sıfırla – Ağ Ayarları sıfırla butonlarını seçmek sureti ile daha önce yapmış olduğunuz ağ ayarlarının sıfırlanmasını sağlamalısınız.

Adım adım bu işlemleri gerçekleştirmenizin ardından bağlantı yapacağınız cihazınızı wi – fi konumunu açık hale getirerek aramalısınız. Bu durumda cihaz bulunur ise bağlantı sağlayabilirsiniz. Ancak bu adımlar sorunun çözümlenmesini sağlamadı ise İphone 6 Plus cihazınızdan ayarlar / Gizlilik / Konum Servislerini kontrol edebilirsiniz. Bir diğer denenmesi gereken yöntem ise, bağlantı kurulmak istenen cihazın açık olması ve wi – fi bağlantısına izin verir konumda bulunmasıdır.

Tüm adımları denemenize rağmen soruna çözüm bulamadıysanız denemeniz gereken en son adım her iki cihazı da kapatıp açmaktır. Eğer tüm cihazları ve ayarları kontrol etmenize rağmen wi – fi bağlantı sorunu yaşıyor iseniz donanımsal bir sorun ile karşı karşıya olma ihtimaliniz yüksek görünmektedir. Bu sorununuz ile ilgili olarak firmamız ile iletişime geçerek teknik servis hizmetlerinden yardım alabilir, sorununuzun çözümü adına daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir