iPhone 6 ve 6 plus Servis Yok – Şebeke Aranıyor – Şebeke Problemi

iPhone 7 Ve 7 plus Home Tuşu Sorunu
Haziran 5, 2017
iPhone 6s ve 6s plus Ekran Işığı ve Görüntü Yok Sorunu
Haziran 5, 2017
Tümü

iPhone 6 ve 6 plus Servis Yok – Şebeke Aranıyor – Şebeke Problemi

Mobil cihazlarda, kimi zaman bir takım donanım problemleri yaşanırken, elbette ki bunların yanı sıra yazılımsal olarak da bazı sorunlar söz konusu olmaktadır. Bazı problemlerde, hem yazılım hem de donanım sorunları cihaz kullanımını imkânsız hale getiriyor olması da söz konusudur. Mesela, bu yazımızda; iPhone cihazları için şebeke sorunlarından bahsedeceğiz.

Şebeke aranıyor

Mevcut konumunuzda, aslında normal mobil cihazların kapsama alanı açık olsa da, sizin cihazınızda yaşadığınız özel bir sorundan kaynaklı olarak, şebeke aranıyor sorunu söz konusu olabilir. Bu durumda pek çok farklı sebep göz önüne gelecektir. İlk olarak, cihazınızı yeniden başlatmanız, basit bir sorun için çözüm önerisi olabilir. Eğer ki, cihazınızda donanım ve yazılım arızası söz konusu değil ise yeniden başlatma işlemi dahilinde sorun düzelecektir. Eğer ki, sorun halen düzelmedi ise, aşağıda yer alan bilgilere göz atabilirsiniz.

Uçak modu kontrol

Cihazınızda mevcut bir özellik olan ‘’ uçak modu ‘’ arama yapabilme ve arama gelmesi için kapalı konumda olması gerekmektedir. Eğer ki bahsedilen bu mod aktif konumda ise, arama yapamaz ya da alamazsınız.

Rahatsız etmeyin ayarları

Yine cihazınızın ayaları kısmında yer alan ‘’ rahatsız etme ‘’ ayarları kapalı konumda olması gerekmektedir. Bu modun aktif olması halinde, dışarıdan her hangi bir arama gelmesi mümkün olmayacaktır.

Yazılım güncellemesi

                Cihazınızın son sürümde olmaması ya da mevcut olan sürümde yaşanılan bir takım sorundan kaynaklı olarak, şebeke problemi yaşıyor olabilirsiniz. Diğer içeriklerimizde güncelleme ve geri yükleme ayarlarına göz atarak, kablolu ya da kablosuz olarak yazılım güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki yazılım güncelleme konusunda her hangi bir sorun yaşıyorsanız, bu durumda firmamız ile iletişime geçerek, iPhone cihazlarınız için teknik servis desteği alabilirsiniz.

Sim kartınızı kontrol edin

Sim kartınızı tak- çıkart yapmanız, sorunun düzelmesinde etkili olabilir. Elbette ki bu çözüm önerileri, ana nedene bağlı kalmaksızın bilgi amaçlı sizlere sunulmaktadır. Cihazın bu sorunu yaşamasında ki ana neden birbirinden farklı olabileceğinden dolayı, teknik bir servis desteği almak söz konusu olacaktır. Cihazınızın sorunu halen devam ediyor ve şebeke problemlerinden dolayı aramayapamıyor ve arama alamıyorsanız, teknik servisimiz ile iletişime geçerek, sorunlar hakkında teknik detaylara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx