iPhone 7 ve 7 plus Hata Kodu 4013
Haziran 5, 2017
iPhone 7 Ve 7 plus Home Tuşu Sorunu
Haziran 5, 2017
Tümü

iPhone 6 ve 6 plus Dokunmatik Sorunu

Akıllı telefon teknolojisi her ne kadar son yıllarda oldukça geliştirilmiş olsa da, elbette ki cihazlarda meydana gelen bir takım yazılım ve donanım sorunları, tüketicilerin şikâyetleri arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda iPhone modelleri arasında olan iPhone 6 ve iPhone 6 plus piyasaya sürülmüştü. Günümüze kadar bu cihazlarda genel olarak pek çok kişinin şikâyetleri arasında da dokunmatik ekran sorunu gündeme geldi. Elbette ki bu iki cihazda meydana gelen dokunmatik sorunları, donma, kasma ve işlevsiz olma gibi durumları ile söz konusu edilmeye devam etti. Peki, bu sorunun çözümü nedir ve nasıl ortadan kaldırılır?

Bir süre sonra işlevini yitiriyor

Profesyonel bir dizayn ile üretilmiş olan iPhone modellerinde, dokunmatik sorunları aslında kullanımdan bir süre sonra kendini gösteriyor. Dokunmatik panel alt kısmında yerleştirilmiş olan yongalar, zamanlar işlevini yitirerek, kendiliğinden lehimlerinin kopması ile dokunmatik ekran da işlevini yitirmiş oluyor. Ekrana uygulanan baskı sonrası lehimler zaman zaman temas ederken, dokunmatik ekran işlem görse de, maalesef zamanla tamamen işlevini kaybederek, dokunmatik ekranın tamamen işlevini yitirmesine neden oluyor.

Teknik servis desteği

Bu kapsamda aslında tüketicilerin yapacakları pek çok şey var diyemeyeceğiz. Bu konuda profesyonel bir ekipten, teknik destek almak şart olurken, garanti koşulları elde tutulması dahilinde, cihazlarınızı ücretsiz ya da teknik servis ekibinin belirleyeceği ücretler dahilinde tamir ettirebilmeniz mümkün oluyor.

Yazılımsal bir sorun olabilir

Elbette ki bahsettiğimiz iphone 6 ve 6 plus dokunmatik sorunu sadece donanımsal bir sorun olarak karşınıza çıkmayabilir. Kimi zaman, cihazda bulunan bir uygulamanın mobil cihazınıza engel olması da dokunmatik ekranın yavaş kullanılmasını sağlıyor olabilir. Bunun için de cihazınızın fabrika ayarlarına döndürülmesi sorunu ortadan kaldırabilir. Elbette ki yanlış bir uygulama, cihazı garanti dışı bırakabileceğinden, yine bu işlemin de teknik servis ekibi tarafından yapılması tavsiye edilir.

Cihazın güncellemelerini denetlemek ve yüklemek, her zaman en iyi şekilde kullanım sağlayabilir. Bu işlemleri de yine web adresimizde bulunan güncelleme ve geri yükleme içeriklerimizden alacağınız bilgilere göre gerçekleştirebilirsiniz. Sorunlarınızın giderilmediği durumlarda ise firmamızdan teknik servis desteği alarak, sorunlarınızı kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx