İphone 6 Ses Var Görüntü Yok Sorunu ve Çözümü

İPHONE 6 – 6 PLUS WİFİ BUTONU SOLUK VE PASİF
Nisan 30, 2017
Iphone Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır
Haziran 5, 2017
Tümü

İphone 6 Ses Var Görüntü Yok Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefonlar hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmaya başlamış ise de kullanımının yaygınlaşması ile birlikte çeşitli teknik arızalarda hayatımıza girmeye başlamıştır. Iphone 6 cihazlarda kullanıcıların karşılaşmış oldukları en sık sorunlardan birisi de ekranın kararmasıdır. Telefondan ses gelmekte ancak herhangi bir görüntü ekrana gelmemektedir. Iphone cep telefonunuz arama geldiğinde çalmakta ancak ekranda hiçbir görüntü belirmemekte, arayan kişi görünmemektedir.

Karşılaşılan bu sorun donanımsal ya da yazılımsal bir sorunun olduğunun bir göstergesidir. Eğer cihazınızda donanımsal bir durum söz konusu değil ise bu sorunun çözümlenmesi için izleyebileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi Iphone cihazınızın home tuşu ile uyut/uyandır tuşuna aynı anda yaklaşık olarak 10 – 15 saniye kadar basılı tutmaktır. Bu işlemi yapmanızın ardından ortalama 20 saniye kadar sonra cihazınızın sistemi yeniden başlayacaktır. Bu yeniden başlama işlemi esnasında cihazınız içerisinde yer alan resim, video ile diğer hiçbir içerik zarara uğramayacak ve kaybolmayacak olup herhangi bir veri kaybı bu işlem sırasında söz konusu olmayacaktır.

Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz esnada iTunes resmi ekranda görülebilir. Eğer Itunes resmini ekranda gördüyseniz yukarıda anlatılan işlem adımlarını tekrar etmeniz gerekmektedir. İphone cihazınızı bu şekilde açmaya zorlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu İşlem ekrana görüntüsünün gelmesinde etkili olmaz ve karşılaşmış olduğunuz dorunu ortadan kaldırmaz ise işlemi birkaç kere daha denemelisiniz. Bu işlemi birkaç kez denemiş olmanıza rağmen halen ekran görüntüsü yok ancak ses var sorununu ortadan kaldıramadıysanız deneyebileceğiniz bir yol daha bulunmaktadır. İlk olarak Iphone cihazınızın ITunes üzerinden yedeğini almalısınız.

Cihaz içeriğinizin yedeğini almanızın ardından Iphone cihazınızın ITunes üzerinden yeniden kurulumunu yapmalısınız. Iphone cihazınızda karşılaşmış olduğunuz ses var görüntü yok sorunun biraz zaman alıcı ama eğer donanımsal bir sorunu bulunmuyor ise bu yöntem cihazınızda karşılaşmış olduğunuz bu sorunun ortadan kaldırılmasında yardımcı olacaktır.

Tüm bu yöntemleri denemenize rağmen bir çözüm bulamadıysanız ve karşılaşmış olduğunuz sorunu ortadan kaldıramadıysanız Iphone teknik servisimize danışabilir ve konu hakkında teknik servisimizden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir