İPHONE 6 – 6 PLUS WİFİ BUTONU SOLUK VE PASİF

IPHONE 6 WİFİ SORUNU VE ÇÖZÜMÜ
Nisan 30, 2017
İphone 6 Ses Var Görüntü Yok Sorunu ve Çözümü
Mayıs 2, 2017
Tümü

İPHONE 6 – 6 PLUS WİFİ BUTONU SOLUK VE PASİF

Akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünler arasında kendisine ilk sıralarda yer bulmaktadır. Bununla birlikte farklı model ve marka akıllı telefonlar farklı problemler ile karşımıza çıkabilmektedir. Donanım sorunları, yazılım sorunları ilk akla gelenlerdir. Bu tür sorunların yanı sıra wi – fi sorunları da kullanıcıların karşılaşmış oldukları sorunlar arasında yer almaktadır. IOS işletim sistemine sahip olan Iphonelarda wi – fi ile ilgili sorunlar ne yazık ki sıklıkla yaşanabilmektedir.

Wi – fi ayarlarının soluk ve pasif olarak görüntülenmesi durumu ayarların aktif olmadığı anlamına gelmektedir. Ayarların aktif olmaması durumda da ayarların düzenlenmesi mümkün olmamaktadır. Ayarlar üzerinde herhangi bir işlem yapılamamasın ise wi – fi açılmasına ve kablosuz herhangi bir ağa bağlanmasına mümkün olmamaktadır. IOSta karşılaşılan bu sorun cihaz anteninin aşırı ısınmasından kaynaklı olabilmektedir. Isınmadan kaynaklı bir durum söz konusu ise telefonunuzda gereksiz çalışan uygulamaları tespit ederek bu uygulamaları kapatmayı denemelisiniz. Ve telefonunuzu belki de bir süre kapalı tutarak beklemeyi tercih etmelisiniz.

IOS’larda karşılaşılan bu sorunun ortadan kaldırılması için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki ve en bilindik olanı akıllı cep telefonunuzu kapatıp yeniden açmaktır. Wi – Fi sorunu bu yöntem ile çözüme kavuşabilir. Bununla birlikte siz farkında olmasanız bile telefonunuz uçak modunda olabilir. Bu durumda da wi – fi soluk ve gri durumda olur ve herhangi bir işleme izin vermez. Bunun için uçak modunun kapatılması yeterlidir. Uçak modunun kapatılmasının ardından wi – fi durumunda düzelme olabilir.

Wi – fi ayarlarının pasif olması durumunda denenebilecek bir diğer yöntemde ağ ayarlarının kontrol edilmesidir. Ağ ayarlarında ki tercihleri kontrol etmelisiniz. İphonenunuzda ayarlar sekmesine gelerek ağ ayarlarını sıfırlama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra wi – fi şifrenizi tekrar girmeniz gerekecektir. Çünkü bu seçenek ile tüm ağ ayarlarınız sıfırlanmış olmaktadır.

Tüm bu adımları, işlemleri gerçekleştirmenize rağmen bir sonuç alamamış olabilirsiniz. Eğer böyle bir durum söz konusu ise teknik servisimiz ile irtibata geçerek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilir ya da destek alabilirsiniz.

2 Comments

 1. Nasuf Keçici dedi ki:

  Merhaba Aydın dan Nasuf ismim iphone 6 wifi pasif sorunum var yukarıdaki açıklamalarda dediklerinizi yaptığım halde sorun kalıcı çözümlenmedi.(bir kaç defa sıfırla yaptığımda geliyordu) şu an wifi pasif konumda açılamıyor.
  @Bu sorun ile son zamanlarda da tuş kilidi kapandığında belli bir süre bekleyince ekran açılmıyor.Rset atarak açabiliyorum.Ekran açık kaldığında sorun olmuyor. Şimdiden ilginize teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum.

  • Fatih Aytaç dedi ki:

   Merhabalar Nasuf bey.

   iPhone 6 wifi pasif sorunu anakart kaynaklı bir problemdir.

   Teknik Servisimize ulaşarak Konu ile ilgili gerekli yardımı alabilirsiniz.

   iyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir