İPHONE 6 – 6 PLUS SİYAH EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR VE AÇILMAMA SORUNU – ÇÖZÜMÜ

İPHONE HAFIZA BOYUTUNU 128 GB SEVİYESİNE ARTTIRMA
Nisan 30, 2017
IPHONE 6 WİFİ SORUNU VE ÇÖZÜMÜ
Nisan 30, 2017
Tümü

İPHONE 6 – 6 PLUS SİYAH EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR VE AÇILMAMA SORUNU – ÇÖZÜMÜ

İphone 6 – 6 Plus cep telefonunuzu elinize aldığınızda ve ekran kilidini açmak istediğinizde tepki vermeyen bir durum ile karşılaşabilirsiniz ya da cep telefonunuzun açılış düğmesine bastınız ancak açılış ekranının gelmesinin ardından ekran donmuş ve cihazınız açılmıyor olabilir. İphone 6 – 6 plus ekranına görüntü gelmemesi sorunun çözümü için birkaç alternatif mevcuttur.

İOS İphone 6 – 6S cep telefonunuzun ekranında hiç görüntü yok ve donmuş ise, telefonunuzun açma kapama/ güç düğmesine düğmesine basılı tutarak açmaya zorlayabilirsiniz. Cep telefonunuzun bu durumda yeniden açıp kapatmak bilgilerin ve içeriklerin silinmesine neden olmayacaktır. Eğer telefonunuz açıp kapama düğmesine basılı tutulmasına yanıt vermiyor ise, reset adı verilen açma şeklini denemeniz belki de bir başka çözüm adımı olabilir. İphone 6 – 6 Plus cep telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamak için açma kapama düğmesi ile birlikte ana ekran düğmesine basılı tutmanız gerekmektedir. Apple logosunun ekranda belirmesinin ardından elinizi düğmelerden çekebilirsiniz. Bu aşamada cihaz kendisini yeniden başlatacaktır. Cihaz kendisini yeniden başlatmıyor ise bu durumda diğer adımları deneyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Eğer tüm bu adımları denemenize rağmen cihazınız açılmıyor ya da başlangıç ekranında donuyor, takılıyor ise; telefonunuzu orijinal kablosunu kullanmak sureti ile bilgisayarınıza bağlayarak ITunes açarak, cihazınızı yeniden başlatmak için hem açma kapama düğmesi ile ana ekran düğmelerine Apple logosu ekranda belirinceye kadar basılı tutmalısınız. Bu durumda cihazınız yeniden başlayacaktır. Ancak parmaklarınızı cihazdan çekmemelisiniz. Bu durumda kurtarma modu ekrana gelecektir. Kurtarma ekranında geri yükleme ve güncelleme menüsü görüntülenecektir. Burada güncelleme menüsü seçilerek verilerinizi kaybetmeden gerekli güncellemeler yapılmak sureti ile cep telefonunuzu yeniden başlayacaktır.

Yukarıda saydığımız adımları sıra ile uygulamış, tüm adımları eksiksiz olarak gerçekleştirmiş olmanıza rağmen İOS işletim sistemine sahip olan İphone 6 – 6 Plus telefonunuzun ekranı donuyor, yeniden başlatamıyor, cep telefonunuz açılış ekranında donuyor ya da siyah ekran görüntüsünden başka bir şey elde edemiyor iseniz bu durumda firmamızın teknik servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir