İPAD MİNİ ŞARJ SORUNU NEDEN OLUR VE NASIL ÇÖZÜLÜR

İPHONE TELEFONUM SUYA DÜŞTÜ NE YAPMALIYIM?
Nisan 7, 2017
İPHONE AÇILMIYOR EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR SORUNU VE ÇÖZÜMÜ
Nisan 24, 2017
Tümü

İPAD MİNİ ŞARJ SORUNU NEDEN OLUR VE NASIL ÇÖZÜLÜR

Bir İpad Mini kullanıcısısınız ancak her gün şarj ettiğiniz ve şarj etmekte sıkıntı yaşamadığınız Ipadinizin şarj olmadığını fark ettiniz. Böyle bir durumda sorunun pek çok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında, şarj aletinde ki arıza, şarj aparatının giriş yerinde ki sorun ilk akla gelenler arasında ilk sırada yer almaktadır. Kimi zamanda bu sorunların dışında çok daha karmaşık teknik sorunlar ile karşı karşıya olma ihtimalinizde bulunmaktadır. İpadlarde karşılaşılan sorunları kimi zaman kullanıcılar kendileri çözümleyebilirken pek çok zamanda servis hizmetlerinden yaralanmak gerekebilmektedir.
İlk olarak sorunun şarj aletinden mi, kablolardan mı ya da diğer çözümlenebilir noktalardan mı kaynaklandığı konusunda çözüm arayabilirsiniz. Farklı bir şarj aleti ya da kablo deneyerek işe başlayabilirsiniz. Kimi zaman kablolarda ve ya şarj cihazında görünürde bir problem olmasa da iç aksamda bir arıza meydana gelmiş olma ihtimali bulunmaktadır. Bu ihtimali ekarte etmek adına farklı bir şarj cihazı denenmelidir. Bu denemeniz başarıya ulaşmamış ise bir başka sorun olduğu kesinlik kazanmaktadır.
İpad mininin şarj giriş bölümünün temiz olduğundan emin olmalısınız. Eğer bu bölüm temiz değil ise gerekli aparatları kullanmak sureti ile temizleme işlemini yerine getirebilirsiniz. Toz özellikle bu bölgede toplanmaktadır ve toplanan bu toz, cihazınızın şarj olmasını engelleyebilmektedir. Bu bölümü temizledikten sonra ipad mininizi tekrar şarj etmeyi denemelisiniz.
Tüm bu girişimlere rağmen cihazınızın hala şarj olmaması durumu söz konusu ise su, darp ya da yıpranma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Bu durumda kullanıcıların yapabilecekleri pek bir şey ne yazık ki olmamaktadır. Ancak iyi bir servis tarafından şarj sorunun nedeni tespit edilecek ve çözüm bulunabilecektir. Şarj sorunuz hakkında servisimizden bilgi alabileceğiniz gibi ipad tamiri için firmamız isle görüşebilirsiniz. İpadler ayrı bir uzmanlık gerektiğinden her daim güvenilir servisler ile çalışmaya öncelik vermelisiniz. Aksi takdirde çok daha büyük sorunlar ile karşılaşma ihtimalini de göz önüne almak zorunda kalabilirsiniz. İpad ve iphonelar ile ilgili servis hizmetleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx