iOS Aygıt Geri Yüklerken 9, 4005, 4013 veya 4014 Kodlu Hataların Çözümleri

iPhone 6s ve 6s plus Ekran Işığı ve Görüntü Yok Sorunu
Haziran 5, 2017
Iphone 6s – 6s Plus, Iphone 7 – 7 Plus Güncelleme ve Geri Yükleme Hataları
Haziran 5, 2017
Tümü

iOS Aygıt Geri Yüklerken 9, 4005, 4013 veya 4014 Kodlu Hataların Çözümleri

Apple mobil cihazlarınızda, geri yükleme ve güncelleme işlemleri yapılırken, bir takım sorunlar ile karşılaşan tüketiciler bulunmaktadır. Elbette ki hata kodlarının her birinin açıklaması ve tanımlaması farklı olurken, yanlış uygulamalar ya da virüs içerikli yazılımlar bu hataların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sizlere bu yazımızda, bir takım hata kodları hakkında bilgiler vermemiz gerekirken, 9, 4005, 4013 ve 4014 gibi hata kodlarının çözümleri hakkında kısaca bilgiler sunacağız.

Hata kodu 9 iTunes engeli

iTunes ile birlikte, cihazınızı geri yüklerken karşınıza çıkan ( bilinmeyen bir hata oluştu hata kodu 9 ) uyarısı etkin olan pencerenin engellenmesine neden olmaktadır. Bu hata kodu, pek çok farklı ana sebebe bağlı olarak ortaya çıksa da, iTunes uygulamasının eksik ya da yanlış kurulmuş olmasından kaynaklanması da söz konusu olabilir. Yine bunun yanı sıra, bilgisayarınızda bulunan diğer bir uygulamanın, iTunes dosyalarından her hangi bir tanesini silmesinden kaynaklı da uygulama bozulmuş ve işlem yapmanıza imkân vermiyor olabilir düşüncesi de yerli olacaktır.

Güncel sürüm tercih edin

                Yine hata kodu 9 gibi; hata kodu 4013, 4014 gibi sorunlarda, kullanılan uygulamanın eksik kurulumundan kaynaklı olabilir. Bunun için ilk olarak tercih edilecek olan iTunes uygulamasını son sürüm olmasına dikkat etmekte fayda var.

Virüslü dosyalar kayıt defterini bozuyor

iTunes uygulamasında mevcut olan kayıt defteri, yazılım değişikliklerinde ya da virüslerden kaynaklı olarak hasar görmüş olabilmektedir. Bundan dolayı da yukarıda belirtilmiş hata kodları ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bunun için MAC bilgisayarlarınızı virüsten temizlemeniz ve doğru, net ve eksiksiz olarak son sürüm iTunes uygulaması ile tekrardan bir geri yükleme işlemi başlatmanız önerilmektedir.

Cihazınızı yeniden başlatın

Bilgilerinizin cihazınızdan silinmesini engelleyerek, cihazınızı yeniden başlatmanız, hata kodlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Bunun için; 6S ve 6S plus öncesi cihazlarınızda, uyut/ uyandır + home yaklaşık 10 saniye ( Apple logosunu görene kadar ) basılı tutulur ve yeniden başlatılır. 6S sonrası cihazlar için ise; uyut/ uyandır + ses azalt tuşu aynı şekilde basılı tutularak, cihaz yeniden başlatılır.

Sorun halen devam ediyor ve Apple cihazlarınız için teknik destek almak istiyorsanız, firma yetkililerimiz ile görüşebilir, cihaz hataları konusunda teknik hizmet desteği alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx